Artykuły do tagu: lasy

Oddaj krew i zabierz choinkę
Lasy Państwowe rozdają 'Choinki dla życia'. Leśnicy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będą przekazywać mieszkańcom drzewka w punkcie pobrań, przy ul. Słowackiego 74 w Piotrkowie. Jest jednak ważny warunek.
Klasy mundurowe ślubowały [ZDJĘCIA]
Ponad 70 uczniów klas mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego-Grota złożyło ślubowanie na sztandar. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej przygotowanej przez IV klasę.
Nowe miejsca wypoczynku wyrastają w lasach jak grzyby po deszczu
Lasy Państwowe zachęcają spacerowiczów oraz rowerzystów do spędzania wolnego czasu właśnie w leśnym otoczeniu. W tym celu wyznaczane są szlaki pieszo-rowerowe, a w Nadleśnictwie Piotrków przybywa ostatnio - i wciąż będzie przybywać - miejsc, gdzie podróżujący mogą odpocząć i np. zjeść posiłek.
Wyniki egzaminu ósmych klas. Jak wypadły poszczególne szkoły?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała szczegółowy raport na temat wyników egzaminu ósmoklasistów. Na jego podstawie opracowaliśmy zestawienie, przedstawiające wyniki osiągnięte przez piotrkowskie szkoły.
Ewolucja projektowania samochodów: od stylów klasycznych po nowoczesne
Na początku powstawania przemysłu motoryzacyjnego nie było żadnych zasad i ograniczeń dotyczących projektowania samochodów. W znacznym stopniu wpłynęło to na różnorodność wzornictwa samochodów z przeszłości i ich niezwykły wygląd.
Posadzili drzewa w Uszczynie [ZDJĘCIA]
Na terenie lasów w Uszczynie pracownicy Nadleśnictwa Piotrków oraz mieszkańcy regionu wzięli udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji 'Łączą nas drzewa'. W tym roku odbyła się ona pod hasłem 'Lasy Pamięci Jana Pawła II'. Przedsięwzięcie organizowane jest przy współpracy z Ministerstwem Środowiska.
Zapraszają do wspólnego sadzenia lasu
Nadleśnictwo Piotrków zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” pod hasłem „Lasy Pamięci Jana Pawła II”. W ramach tej inicjatywy posadzonych zostaną tysiące młodych drzewek. Sadzonki i szpadle potrzebne do sadzenia zapewnia organizator czyli Nadleśnictwo Piotrków. Dołączyć może każdy.
Oddaj krew i odbierz choinkę
Lasy Państwowe już po raz kolejny organizują akcję "Choinka za życie". Jej celem jest wsparcie banków krwi w całej Polsce. Tego dnia także w województwie łódzkim będzie można oddać krew, a w zamian otrzymać piękne drzewko, które będzie ozdobą domu na święta.
Najlepsi szermierze powalczą w Piotrkowie
W niedzielę w hali Relax w Piotrkowie odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w Nowoczesnej Szermierce Klasycznej. Zawody będą ukoronowaniem całego sezonu składającego się z serii zawodów eliminacyjnych do Pucharu Polski.
O sowach prosto z Osady Leśnej
Ekipa Telewizji Lasów Państwowych odwiedziła Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Jego pracownicy opowiadali przed kamerami o sowach, które zamieszkują polskie lasy. Wszystko to w ramach realizacji zdjęć do kolejnego odcinka serii "Prosto z Lasu".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat