Poseł okręgu piotrkowskiego Antoni Macierewicz będzie się musiał w sądzie tłumaczyć ze swoich słów wypowiedzianych w Polskim Radiu 24. Powiedział m.in., że stacja ta powstała z agentury sowieckiej. – To nie jest wolne medium, to jest medium, które próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – podkreślał były minister obrony narodowej w rozmowie z publiczną rozgłośnią. - Stanowczo sprzeciwiamy się takim komentarzom – powiedziała natomiast Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN w rozmowie z portalem Wirtualne Media.
Spowodowanie wybuchu gazu oraz sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, które poskutkowało śmiercią żony oraz obrażeniami ciała u córki to zarzuty jakie Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie postawiła Jarosławowi N. Akt oskarżenia dotyczy dramatycznych zdarzeń z 15 listopada 2020 roku. Tego dnia, we Włodzimierzowie w wyniku eksplozji zawalił się dom mieszkalny, a pod jego gruzami zginęła jedna osoba.
Do Sądu Rejonowego w Piotrkowie wpłynął akt oskarżenia o nieumyślne spowodowanie wypadku przeciwko staroście Piotrowi Wojtysiakowi. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. Starosta, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z motocyklistą. Oskarżonemu zagraża wyrok nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Gostyninie skazał Mariusza T. na 6 lat pozbawienia wolności za posiadanie dziecięcej pornografii. Przestępstwo to popełnił podczas pobytu w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniem Dyssocjalnym w Gostyninie.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
W środę policjanci prowadzili na drogach miasta i powiatu akcję „Prędkość”. Mundurowi reagowali na wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 28 pojazdów – dla większości kierowców kontrola zakończyła się mandatem, ale kilka spraw trafi także do sądu.
35 lat temu 22 marca 1986 roku we Włodzimierzowie swój proceder rozpoczął seryjny morderca z Sulejowa, Henryk Moruś. Choć został skazany na karę śmierci, zmarł w więzieniu. Był ostatnim skazanym w Polsce na śmierć.
Przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie toczy się sprawa dotycząca zrzucania na terenie jednej z piotrkowskich myjni samochodowych chemicznych odpadów do miejskiej kanalizacji. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech osób.
Dopiero 30 marca poznamy wyrok w sprawie Kamila Durczoka. Przed piotrkowskim sądem odbyła się kolejna rozprawa znanego dziennikarza, który prowadząc samochód po pijanemu spowodował kolizję z pachołkiem na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Prokuratura zarzuca oskarżonemu sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i żąda dla niego 2,5 roku więzienia.
Działająca w latach 1979-2003 Konfederacja Polski Niepodległej zakładała w swoim projekcie konstytucji, że Sąd Najwyższy powoływałby ze swego składu trybunały mające swą siedzibę w Piotrkowie i Lublinie. Rozpatrywałyby kasacje od wyroków sądów apelacyjnych w sprawach karnych i cywilnych.