W środę policjanci prowadzili na drogach miasta i powiatu akcję „Prędkość”. Mundurowi reagowali na wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 28 pojazdów – dla większości kierowców kontrola zakończyła się mandatem, ale kilka spraw trafi także do sądu.
35 lat temu 22 marca 1986 roku we Włodzimierzowie swój proceder rozpoczął seryjny morderca z Sulejowa, Henryk Moruś. Choć został skazany na karę śmierci, zmarł w więzieniu. Był ostatnim skazanym w Polsce na śmierć.
Przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie toczy się sprawa dotycząca zrzucania na terenie jednej z piotrkowskich myjni samochodowych chemicznych odpadów do miejskiej kanalizacji. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech osób.
Dopiero 30 marca poznamy wyrok w sprawie Kamila Durczoka. Przed piotrkowskim sądem odbyła się kolejna rozprawa znanego dziennikarza, który prowadząc samochód po pijanemu spowodował kolizję z pachołkiem na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Prokuratura zarzuca oskarżonemu sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i żąda dla niego 2,5 roku więzienia.
Działająca w latach 1979-2003 Konfederacja Polski Niepodległej zakładała w swoim projekcie konstytucji, że Sąd Najwyższy powoływałby ze swego składu trybunały mające swą siedzibę w Piotrkowie i Lublinie. Rozpatrywałyby kasacje od wyroków sądów apelacyjnych w sprawach karnych i cywilnych.
Przed piotrkowskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces Kamila Durczoka, który 26 lipca 2019 roku spowodował po pijanemu wypadek na budowanej autostradzie A1. Miał wtedy 2,6 promila.
Dostałeś mandat? Musisz zapłacić, a dopiero potem możesz się odwołać do sądu. Prawo i Sprawiedliwość złożyło poselski projekt nowelizacji przepisów. Zgodnie z jego założeniem, to ukarany mandatem będzie musiał udowodnić, że nie popełnił wykroczenia. Sprawa ta wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM Piotrków.
Zwolnienie dyrektora Łódzkiego Domu Kultury, Jacka Sokalskiego, nie powinno mieć miejsca. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. Sąd stwierdził nieważność uchwały Zarządu Województwa Łódzkiego, na podstawie której w sierpniu ubiegłego roku odwołano dyrektora ŁDK.
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.
Kancelaria Radców Prawnych Borowa&Ćwiekowska, to miejsce, które charakteryzuje się wysokim profesjonalizmem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Świadczymy usługi dotyczące różnych kategorii prawa i zawsze oferujemy dogodne rozwiązania spraw. Nasze działania kierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i większych podmiotów gospodarczych. Każdą sprawę doprowadzamy do końca z pozytywnym skutkiem dla naszych klientów. Jesteśmy zwolennikami nieszablonowego postępowania i działamy zawsze zgodnie z prawem. Dokładna znajomość przepisów i kruczków prawnych daje nam przewagę nad niejednym przeciwnikiem. Powierzenie swojego losu w nasze ręce, to z pewnością odpowiedzialna decyzja. Bogate doświadczenie, serce wkładane w pracę i zaangażowanie to cechy, które nas wyróżniają na tle innych Kancelarii.