Nadal nie wiadomo co z referendum w Piotrkowie. W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi odroczono wydanie decyzji odnośnie referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Kończy się czteroletnia kadencja ławników orzekających w Sądach Rejonowym i Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów na ławników na kolejną kadencję.
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali ojca i matkę 9-miesięcznego dziecka, które trafiło do szpitala im. Matki Polki w Łodzi. 38-latkowi grozi kara więzienia, a na 35-latkę nałożono policyjny dozór. Rzecznik prasowy łódzkiego szpitala poinformował, że życiu dziecka w związku z obrażeniami nic nie zagraża. Rodzina była pod obserwacją tomaszowskiego MOPS-u.
W tym tygodniu na pewno nie doczekamy się decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie skargi na postanowienie komisarza wyborczego dotyczącego referendum w Piotrkowie. Okazuje się bowiem, że skarga zawierała braki formalne.
Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka nie składają broni. Złożyli w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi skargę na postanowienie komisarza wyborczego, który odrzucił wniosek w celu przeprowadzenia referendum.
RePlan proponuje unikalną formę finansowania sporów w sądzie. Klient nie płaci nic, aż do momentu wygrania sprawy. Przegranie sprawy w przypadku posiadania klauzul abuzywnych w umowie jest bardzo mało prawdopodobne. Jednak nawet, gdy klient przegra - jego koszty sądowe oraz koszty zasądzone na rzecz banku przez sąd - zapłaci RePlan.
Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 21-latka podejrzanego o szereg kradzieży na terenie miasta. Łupem sprawcy padły kosmetyki, pieniądze, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny. Wartość strat oszacowano na blisko 13 tysięcy złotych. Piotrkowianin usłyszał 6 zarzutów kradzieży. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
W 2022 roku do sądów wpłynęło już blisko 10 tys. spraw frankowych. Według statystyk, ponad 90 proc. takich postępowań kończy się wygraną kredytobiorcy.
Sposobem wywierania presji na frankowiczów są pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z cudzego kapitału. Dodatkowo banki przedłużają postępowania sądowe, składając wiele wniosków dowodowych, aby konsument, który z reguły jest pierwszy raz w życiu w sądzie, zniechęcił się do prowadzenia sprawy.
Coraz szersze grono frankowiczów kwestionuje w sądach swoje umowy kredytowe. Według danych Związku Banków Polskich (ZBP), od stycznia do października 2021 roku w sądach przybyło około 33 tys. nowych postępowań frankowych, a łącznie toczyło się ich ponad 71 tys. Ze statystyk ZBP wynika, że w ostatnich miesiącach 90 proc. orzeczeń było korzystnych dla kredytobiorców.