Advertisement

O krok od dramatu na pasach

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 29 maja 2023100
Niewiele brakowało, a samochód potrąciłby pieszą prowadzącą wózek dziecięcy. Kobieta jadąca kią nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez pasy. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja pieszej, doszłoby do tragedii.

fot. KMP Piotrków

 

Do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim na skrzynkę mailową Stop Agresji Drogowej został przesłany film, na którym widać jak kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Na nagraniu widać skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.

W pewnym momencie z lewej strony na przejście dla pieszych z zapaloną sygnalizacją świetlną w kolorze zielonym wchodzą dwie kobiety, gdzie jedna przed sobą prowadzi dziecięcy wózek. Kiedy kobiety znajdują się blisko środka jezdni z ulicy Stronczyńskiego wyjeżdża samochód marki Kia, który nie ustępuje pierwszeństwa pieszym. Gdyby nie szybka reakcja prowadzącej wózek mogłoby dojść do tragedii. Kobieta widząc, że pojazd wjeżdża na przejście odskoczyła do tyłu razem z wózkiem, a kierowca pojazdu odjechał - relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.


Policjanci po obejrzeniu nagrania od razu zajęli się tą sprawą. Ustalili, że podczas zdarzenia pojazd prowadziła 63-latka. Kobieta za popełnione wykroczenia usłyszała już zarzuty. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kobiecie zaproponowano mandat karny w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych.


Kobieta pomimo, że przyznała się do popełnionych wykroczeń, odmówiła przyjęcia mandatu. W związku z tym zostanie wobec niej skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

17

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (100)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_goŚĆ ~goœć_goŚĆ (Gość)30.05.2023 12:18

To jest standardowy błąd w lokalizacji przejść dla pieszych - wszędzie robi się przejścia zaraz za skrzyżowaniem gdzie tak naprawdę kierowca jest w trakcie manewru skrętu

114


go?ć_marcin ~go?ć_marcin (Gość)30.05.2023 18:12

W normalnym kraju za wykroczenie nie pozbawia się człowieka dwumiesięcznego dochodu. Niestety partia rządząca zbiera na rozdawnictwo, a jeśli po wyborach utrzyma pozycję to będzie jeszcze gorzej.

810


**** ~**** (Gość)29.05.2023 09:13

Jakby na kazdym skrzyżowaniu byly kamery to dziennie bylyby setki takich przypadków w tym miescie.Narzekamy na kierowców z Lodzi czy Warszawy,a u nas sa jeszcze gorsi.

115


sdasfasdf ~sdasfasdf (Gość)30.05.2023 07:56

Sytuacja była jasna ale kierowca to jest człowiek i każdy czasem się myli. Dla pieszego pierwsza pomyłka kierowcy może być ostatnią, ponieważ może się zamyślić, być zaspany, zmęczony, rozkojarzony, zdenerwowany. Pieszy niezależnie od obowiązujących przepisów powinien zawsze stosować zasadę OGRANICZONEGO ZAUFANIA i nie wchodzić ślepo na jezdnię. Jestem kierowcą od ponad 20 lat, jestem też motocyklistą. Gdybym nie stosował tej zasady już dawno by mnie nie było na tym świecie. Na motocyklu trzeba myśleć za innych i przewidywać czarne scenariusze bo inni kierowcy też czasem popełniają błędy! Dla pieszego i motocyklisty często tragiczne w skutkach.

144


Radi ~Radi (Gość)29.05.2023 23:28

To skrzyżowanie jest proste ,ale skręcając w lewo do Cmentarnej Kamienica zasłania trochę widok,ja miałem jakiś czas temu taką sytuację jadąc w godzinach 21-22 skręcałem w lewo w stronę Cmentarnej zmęczony po pracy jechałem ze 30 km na godz. skręcając w Woj.Polskiego do Cmentarnej i pani szła chodnikiem woj. polskiego niby prosto ale zdecydowała się przejść myślałem że tak może zrobić w końcu jest na przejściu dla pieszych więc but w hamulce i przeszła ale problem w tym że o mało by mi z tyłu koleś nie stuknął bo nie spodziewał się że ja za hamuję ,ale gdy bym jechał szybciej skręcając to ja bym ją stuknął i wiadomo wina kierowcy bo na pasach. I taka prosta sytuacja człowiek cieszy się że po pracy na pustym już skrzyżowaniu dojeżdża do domu a mogła by być stłuczka lub potrącenie ,na szczęście nie doszło ani stłuczki ani kolizji.Na drodze trzeba mieć oczy do wokół głowy.

44


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)29.05.2023 10:06

Jeśli już mowa o ruchu drogowym w Piotrkowie, to podsuwam temat tzw. zieleni miejskiej, żywopłotów przy jezdniach, chodnikach i drogach dla rowerów. Często kierowca, czy rowerzysta ma utrudnione pole widzenia przez żywopłot. Na przykład Sulejowska, Sikorskiego - Armii Krajowej. Myślę że byłoby bezpieczniej dla wszystkich.

332


RozjeżdzamPieszych ~RozjeżdzamPieszych (Gość)29.05.2023 18:45

Nie twierdze że kierowca bez winy, ale peiszy tez jak świeta krowa bez opamiętania włazi na drogę.

1522


Ivonka ~Ivonka (Gość)29.05.2023 19:24

Na jezdni to auto powinno mieć pierwszeństwo. My wam po chodniku nie jeździmy

1314


Romeo ~Romeo (Gość)29.05.2023 20:12

"zaproponowano "..... :) 5tys od ręki skoro nie potrafi prowadzić pojazdu na dzień dobry!

84


Stop ~Stop (Gość)29.05.2023 23:00

Znów KIA...

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat