Na S8 inspektorzy z piotrkowskiego oddziału łódzkiego ITD przeprowadzili kontrole blisko 128-tonowego zestawu z palownicą oraz ponad 95-tonowego zespołu pojazdów, którym był transportowany żuraw samojezdny. W obu przypadkach przekroczone były naciski osi na nawierzchnię drogi oraz długość, wysokość i szerokość pojazdu członowego.
Podczas działań w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 32 lat, handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.
Nowości tego tygodnia w Heliosie to familijny film fantasy „HAROLD I MAGICZNA KREDKA” oraz thriller produkcji brytyjsko-amerykańskiej „PUŁAPKA”. Zwolennicy przygód superbohaterów nadal będą mieli szansę zobaczyć na dużym ekranie najnowszy film Shawna Levy’ego „DEADPOOL & WOLVERINE”. Na co jeszcze można będzie wybrać się w najbliższych dniach do piotrkowskiego kina?
Piotr Bukartyk zagra jubileuszowy koncert w sulejowskim MOK-u. Recital stanowi część trasy „40 lat z hakiem”, podczas której artysta prezentuje swoje najpopularniejsze piosenki, wzbogacając występy niezwykłym darem opowiadania.
Piękne skarpy oraz płynąca pośród drzew Luciąża - to w tym urokliwym miejscu w Kłudzicach władze gminy chcą stworzyć miejsce do rekreacji. Teren został użyczony na podstawie umowy burmistrza z przedstawicielami Wspólnoty Gruntowej.
Średnia wieku pielęgniarek to 54 lata. I choć jest coraz więcej chętnych na studia pielęgniarskie w tym w Akademii Piotrkowskiej, nie wszystkie chcą pracować w zawodzie. Jest to bowiem praca pod dużą presją, obciążająca fizycznie i psychicznie. Z prognoz wynika, że w 2030 roku w systemie zabraknie 100 tysięcy pielęgniarek i położnych. A jak sytuacja wygląda w naszym regionie? Sprawdzali to prowadzący Magazyn Magiel na antenie Radia Strefa FM.
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na piotrkowską starówkę tłumy i pokazały, że muzyka i spontaniczne pląsy łączą pokolenia. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek podczas następnej miejskiej potańcówki.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.
Nowe puzzle układanki i klocki to nie cały sprzęt zakupiony w ramach projektu „Gmina Rozprza stawia na przedszkolaków”. Przedszkole w Rozprzy i Niechcicach ma do dyspozycji dzieci nowoczesne monitory oraz podłogi interaktywne. Pomoce dydaktycznie i sprzęt multimedialny zostały sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.