Artykuły do tagu: ON

"Piotrcoviana", to tytuł najnowszej książki piotrkowskiego dziennikarza, publicysty i socjologa Jerzego Kissona-Jaszczyńskiego. Książka jest już od wczoraj dostępna w jednej z piotrkowskich księgarń.
Jerzy Ożóg odchodzi ze stanowiska prezesa GKS Bełchatów SSA. Ożóg złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego następcą.
06.03.2008 16:05
W ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie” Miejski Ośrodek Kultury organizuje Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbędzie się 11 marca br, w Domu Nauczyciela, ul. Sienkiewicza 16 w godz. 9.00-14.00. Kiermasz, jak co roku, będzie zrealizowany w formie lekcji etnograficznej. Swoje wyroby (palmy, pisanki, baranki, serwetki, hafty, koronki i inne ozdoby świąteczne) zaprezentują artyści z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Tradycją już stały się poetyckie spotkania w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Od kilku lat uczniowie przygotowują spektakle poetycko-muzyczne poświęcone twórczości wybranych poetów.
Zagrożona może być realizacja projektu "Trakt Wielu Kultur" a to za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
Zburzenie zamku, wieży kościoła farnego, murów obronnych... koncepcja regulacji układu przestrzennego miasta nie obchodziła się nazbyt pieczołowicie z piotrkowskimi zabytkami, można wręcz rzec, że w ogóle traktowała je po macoszemu uznając za zbędny i zagracający obszar miasta element...
Największym wzięciem wśród kolekcjonerów cieszą się te w kolorze rubinowym i żółtozielonym. Najwyższe ceny osiągają jednak okazy z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Te wyprodukowane pięćdziesiąt lat później również cieszą się sporym zainteresowaniem, pod warunkiem jednak, że zdobi je oryginalny i rzadko spotykany szlif...
Stadion piotrkowski zamieniony na targowisko, zdewastowany Dom Rolnika i zdemontowana Wioska Wikingów - oto, co zostało miastu z niektórych dożynkowych inwestycji. Czy inne też skażemy na powolną zagładę? Jeśli tak to dlaczego? Dlatego, że stworzył je stary system, czy dlatego, że są jesteśmy po prostu niegospodarni?
Uszkodzone budynki mieszkalne i gospodarcze, liczne zniszczenia w lasach - to powody, które zaważyły na decyzji władz gminy Rozprza, aby wystąpić do wojewody łódzkiego z prośbą o uznanie poszkodowanych terenów za dotknięte klęską żywiołową.
Te bloki w ogóle nie powinny powstać. Mowa o kilkunastu piotrkowskich wieżowcach, wybudowanych z płyt OWT-67. Wiele dyskusji wywołał artykuł piotrkowskiego dziennikarza Pawła Lareckiego "Wieżowce kryminałem śmierdzące" opublikowany na jednym z portali internetowych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat