W 1973 r. powiedzieli sobie „tak” i… pięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień. 21 wspaniałych małżeńskich par z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote gody. Za taką wytrwałość do rąk jubilatów trafiły medale przyznane przez prezydenta RP.
Chodzi o farmę fotowoltaiczną. Ogromną farmę, która ma zająć 112 hektarów i wytwarzać moc 150 megawatów. Realizować będzie ją prywatny inwestor, a jej wartość to nawet 500-600 milionów złotych.
Pierwszy ciągnik rolniczy Kubota wyprodukowano w latach 1960-1961, obecnie koncern wytwarza około 240 tysięcy sztuk maszyn rolniczych rocznie. Kubota jest japońską marką znaną na całym świecie, ma długą historię i słynie z innowacyjności. Ciągniki Kubota to niezawodne maszyny rolnicze, ale można wykorzystywać je też w innych celach. Jakie zastosowanie mają w pracach komunalnych?
Wśród części społeczeństwa nadal pokutuje przekonanie, że studia niestacjonarne są gorsze od stacjonarnych, a ich absolwenci mają stosunkowo niewielkie szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Czy jednak studia zaoczne faktycznie są w oczach pracodawców mniej wartościowe?
Zwycięstwem w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski zakończył zespół Piotrcovii 2023 rok. Podopieczne Agaty Cecotki wygrały w Kaliszu z AWS Energą Szczypiorno 29:22 (13:10) i tym samym wywalczyły awans do ćwierćfinału.
Już po raz kolejny w Moszczenicy zorganizowana zostanie gminna wigilia. Przedświąteczne spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 13:00.
Spotkanie pomiędzy Gwardią Opole a Piotrkowianinem przyniósł wiele zwrotów akcji i wiele emocji. Piotrkowianie źle zaczęli pierwszą połowę, ale potrafili wygrać ją jednym trafieniem. Jednak o ostatecznym rezultacie zdecydował ostatni kwadrans, w którym lepsi okazali się opolanie, zwyciężając 32:30.
Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek na oznakowanym przejściu dla pieszych na Kostromskiej tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Dmowskiego.
Oficjalnie zakończył się remont ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Całość tej inwestycji kosztowała blisko 12 milionów złotych.
50 lat temu powstał Zalew Sulejowski – kiedyś nowoczesny obiekt hydrotechniczny, dziś miejsce wypoczynku, przyciągające miłośników żeglugi. O historii propagandowej inwestycji PRL-u i o tym, co zostało z wielkich planów, pisze Andrzej Kobalczyk.