Artykuły do tagu: Ciężar

Wjechał do rowu, przewożąc zwierzęta. Nie wszystkie przeżyły
Nawet gdy warunki atmosferyczne sprzyjają jeździe, zawsze powinniśmy pamiętać o pełnej koncentracji za kierownicą. Dotyczy to każdego - także kierowców zawodowych. O tym, że chwila nieuwagi może słono kosztować, przekonał się w środę (27.03.2024) kierujący ciężarowym renault. Przewoził on żywy inwentarz. Części zwierząt nie można było już uratować.
Zmęczenie powodem wielkich kłopotów
Zasnął za kierownicą ciężarówki, staranował samochód, ogrodzenie i uszkodził dwa kolejne pojazdy. Na szczęście nikt nie został ranny. Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego spowodował tę niebezpieczną kolizję w Rawie Mazowieckiej.
Dwie osoby nie żyją po wypadku na DK74
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę w miejscowości Grudna w gminie Szczerców. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła pasażerka busa, a jego kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł.
Kierowca utknął w szczerym polu. Potrzebna pomoc!
Kierowca ciężarówki szukając objazdu utknął w grząskim błocie w miejscowości Wroników. Okoliczni mieszkańcy proszą o pomoc w wyciągnięciu TiRa.
Policjanci zatrzymali pędzący samochód. Szybko objęli go eskortą
Policjanci z bełchatowskiej gruby SPEED zatrzymali peugeota, który poruszał się z nadmierną prędkością. Szybko okazało się, że na miejscu pasażera znajduje się rodząca kobieta. Funkcjonariusze bez chwili namysłu, używając sygnałów uprzywilejowania, pilotowali rodzinę do szpitala.
Kontrole bardziej intensywne
Policja będzie kontrolowała pojazdy ciężarowe, które przekraczają ograniczenia tonażowe określone znakami i niszczą drogi w Gminie Wolbórz. Kierowcy łamiący zakazy wjazdu będą karani mandatami.
Cysterna spadła do rowu. Kierowca był pijany
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczesnym popołudniem w Piotrkowie. Na wiadukcie przy al. Sikorskiego cysterna wypadła z wiaduktu, przebiła barierki i wpadła do rowu. Okazało się, że kierowca miał prawie 3 promile alkoholu.
Zderzenie ciężarówek na autostradzie
Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych doszło na autostradzie A1 na wysokości Szczepocic. Do zdarzenia doszło we wtorek rano.
Trzy przeładowane ciężarówki wykluczyli z dalszej jazdy funkcjonariusze piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista”, przewożący szamba betonowe, ważył 17,5 tony za dużo. Jeden ze skontrolowanych kierowców miał nieważne prawo jazdy. Ważnych badań technicznych nie miał też jeden z przeładowanych pojazdów.
13.09.2023 10:13
Nocna kontrola ITD na S8
Dwie przeładowane ciężarówki i trzy samochody dostawcze zostały zatrzymane przez inspektorów ITD na drodze S8 w pobliżu Wolborza. Ponadto jeden ze skontrolowanych kierowców był w stanie po spożyciu alkoholu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat