Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.
Od niespełna dwóch tygodni przy wieży ciśnień w Piotrkowie na specjalnie ustawionym postumencie znajduje się nowy obiekt, który... szybko przykuł uwagę przechodniów. Mowa o pompie, dzięki której przed laty w wielu piotrkowskich domach była bieżąca woda.
Na odnowionej niespełna rok temu elewacji wieży ciśnień pojawiły się już wulgarne napisy. Wandale za nic mają szacunek do obiektu, który jest wizytówką Piotrkowa.
Piotrkowianie zobaczą nowe oblicze remontowanej wieży ciśnień w drugiej połowie września-zapewnia Małgorzata Majczyna dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Pierwotnie prace miały być zakończone do końca sierpnia.
Ulen & Company, piotrkowski Magistrat wytoczył Amerykanom 28 spraw, z czego przegrał 27. Nowojorska firma uchodziła za specjalistę w realizacji projektów uznawanych za niewykonalne. W Polsce skanalizowała kilka miast, w Grecji Ateny i Pireus, w Brazylii poprowadziła linię tramwajową przez amazońską dżunglę...
Miesiąc po przetargu rozpoczyna się remont wieży ciśnień. Firma wykonawcza stawia rusztowania.
W 81 rocznicę powstania, najbardziej charakterystyczny zabytek w centrum miasta po wielu latach doczeka się remontu. Rozstrzygnięto przetarg na remont elewacji wieży ciśnień. Jego koszt to ok. 877 tysięcy złotych.
Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po sesji 24 kwietnia, bo cena remontu okazała się nieco wyższa niż wcześniej planowano. Radni muszą wyrazić zgodę na tę zmianę w budżecie miasta.
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Co ma wspólnego z budynkiem przy ul. Dąbrowskiego 14 kochanka carskiego gubernatora, papieski szabelan i słynny kataloński architekt Antonio Gaudi? Zadziwiająco sporo, podobnie jak pewne robotnicze stowarzyszenie i... wojsko polskie.
Co robił słynny astronom w trybunalskim grodzie? I dlaczego jego wizyty nad Strawą miały niewiele wspólnego z astronomicznymi odkryciami? Komu i dlaczego też się przeciwstawił w naszym mieście? Czyli o piotrkowskich aspektach w życiu wielkiego naukowca...