2 października w Warszawie rozpoczął się protest głodowy lekarzy rezydentów. Młodzi medycy chcą zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, skrócenia kolejek do lekarzy i lepszą płacę. Problemy sygnalizowane przez rezydentów są ogólnopolskie. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzili pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Tegoroczne obchody kładły nacisk na promocję zdrowia psychicznego w miejscu pracy oraz zjawisko wypalenia zawodowego. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Jesień to prawdziwy wysyp owoców i warzyw. Jest to doskonały czas na przygotowanie przetworów, które ze smakiem można kosztować w zimowe wieczory. Jak je dobrze przygotować? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza, które w sobotę 14 października z pomocą Grzegorza Szymańskiego, radnego, ukisiły kapustę.
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
Malejąca liczba mieszkańców Piotrkowa to jeden z większych problemów, z jakim muszą mierzyć się władze miasta. Gdyby wrócili ci, którzy wyjechali kilka lat temu do pracy np. w Wielkiej Brytanii, sytuacja na pewno by się poprawiła. Tylko jak ich do powrotu zachęcić?
Widowisko historyczne pod tytułem „Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” obejrzeli w sobotę piotrkowianie, którzy przybyli na płytę Rynku Trybunalskiego. W spektaklu plenerowym wystąpili znani polscy aktorzy m.in. Dominika Ostałowska, Mirosław Zbrojewicz, Antoni Pawlicki, a także piotrkowianin Marcin Januszkiewicz.
Tym razem w ramach cyklu „Podwieczorek z gwiazdą”, organizowanego przez Centrum Idei Ku Demokracji, z piotrkowską publicznością spotkał się Cezary Żak. Aktor, któremu sympatię widzów i ogromną popularność przyniosły rola Karola Krawczyka w sitcomie „Miodowe lata” oraz podwójna kreacja wójta i księdza w serialu „Ranczo”, w Piotrkowie gościł w czwartek, 5 października. Na spotkaniu nie zabrakło anegdot z planów filmowych, opowieści o początkach artystycznej kariery Cezarego Żaka, żartów i pytań od publiczności.
Słuchacze z Uniwersytetu III Wieku minione lato spędzili na wspólnych podróżach. W ramach projektu pod nazwą „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, sfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wzięli między innymi udział w wycieczkach do Lublina.