Policja zatrzymała mieszkańca gminy Gorzkowice tuż po włamaniu do sklepu. 60-latek od miesiąca okradał punkty znajdujące się blisko jego miejsca zamieszkania.
Po raz kolejny piotrkowskie Muzeum odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez świetlicę Bartek.
Coraz większą popularnością cieszy się internetowa platforma zakupowa działająca w piotrkowskim magistracie. Urzędnicy za jej pomocą kupują między innymi sprzęt komputerowy czy oprogramowanie. Niedawno zamówili apaszki z logiem 800-lecia miasta.
Administracja to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia, jaki od października będzie oferować Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiej Filii UJK. Władze wydziału podjęły również rozmowy z podsekretarzem stanu w MON prof. Wojciechem Fałkowskim o możliwości studiowania na kierunku historia na specjalności „Obrona terytorialna z elementami wojskowości”.
W związku z tzw. ustawą wiatrakową samorządowcy muszą uchwalić nowe plany zagospodarowania przestrzennego, chcą to zrobić m.in. samorządowcy z gminy Wola Krzysztoporska.
Spadek o dwa miejsca zanotował Piotrków w rankingu miast na prawach powiatu opublikowanego przez pismo samorządowe "Wspólnota". A jeszcze w 2013 roku trybunalski gród był na 15 pozycji.
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.
Piotrkowianin, Marcin Januszkiewicz, wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Było to drugie spotkanie muzyczne z cyklu "Koncerty na trakcie", przygotowanego na 800-lecie miasta.
Zbliżające Piotrkowskie Święto Miodu będzie miało wyjątkowo... słodki smak. Bo choć to trzecia edycja imprezy, to dopiero po raz pierwszy będzie można skosztować miodu z otwartej w tym roku miejskiej pasieki.
Odwiedziliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Franciszkańskiej w Łodzi. Dzienne zapotrzebowanie krwi zaspokajane jest jedynie w połowie, a chętnych do dzielenia się bezcennym darem jest niewielu. Powiedzieć, że sytuacja jest niepokojąca, to nie powiedzieć nic. Przypominamy więc, kto, gdzie i kiedy może w naszym regionie oddawać krew.