Życie powinno być łagodnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, przypominającym spacer doliną w słoneczny dzień. Ale czy tak jest? Żyjemy w ciągłym biegu, w głowie natłok myśli: muszę to, muszę tamto, muszę być najlepsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza i do tego zawsze uśmiechnięta.
Filipińscy healerzy są słynni na cały świat za sprawą swych energetycznych operacji. Jednak to nie ta umiejętność jest podstawą do ich codziennej praktyki - są oni przecież niezwykle skutecznymi bioenergoterapeutami. Właśnie ich skuteczność fascynuje ludzi na całym świecie
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Ich zdaniem konieczne jest nie tylko sukcesywne zwiększanie nakładów publicznych na ochronę zdrowia, ale też racjonalne ich wydatkowanie.
Wyburzanie wiaduktów i zamykanie przejazdów w związku z budową autostrady A1 ciągle budzi niemałe emocje wśród mieszkańców i kierowców. Sporo zmian nastąpiło na odcinku przebiegającym przez powiat radomszczański. Zamknięto jeden z wiaduktów, a już w piątek (28 lutego) z ruchu wyłączony miał zostać odcinek DK 1. Termin tych prac został jednak przesunięty.
Nadinspektor Andrzej Łapiński nie jest już komendantem wojewódzkim policji w Łodzi. Były szef łódzkich policjantów dalszą służbę będzie pełnić w garnizonie pomorskim.
Nasi szczypiorniści pokonali we wtorek Sandrę SPA Pogoń Szczecin 29:27 (14:13) pokazując przy okazji charakter, ponieważ zdołali odrobić czterobramkową stratę i ostatecznie przełamać rywala, utrzymując przewagę do końca spotkania.
W tej chwili w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kilkadziesiąt osób przebywa obecnie w szpitalach na obserwacji, bo istnieje zagrożenie, że mogą być zarażone - w tym kilkanaście poddano kwarantannie. O sytuację w naszym województwie zapytaliśmy Tobiasza Bocheńskiego, wojewodę łódzkiego, który w poniedziałek uczestniczył w specjalnej naradzie z premierem.
W wyniku reformy "Apteka dla aptekarza" w 2019 r. ubyły w Polsce 533 apteki, a o kolejne 98 zwiększyła się liczba aptek uśpionych, czyli niedziałających, ale posiadających ważną licencję - wynika z raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
Budowa i utrzymanie autostrad oraz innych dróg szybkiego ruchu sporo kosztują. Mknące po nich samochody powodują zużycie nawierzchni i zanieczyszczają środowisko. Niektóre państwa Unii Europejskiej wprowadziły więc przed laty specjalne opłaty za korzystanie z dróg, obciążając nimi przede wszystkim przewoźników używających samochodów ciężarowych.