Referat Ewidencji Ludności piotrkowskiego Urzędu Miasta podał ostateczne statystyki dotyczące ilości zgonów i urodzeń w mieście w 2011 roku. Wniosek jest prosty - miasto się wyludnia.
Do piotrkowskiej skarbówki wpłynęły już pierwsze zeznania roczne za 2011 rok. PIT-y złożyli ci podatnicy, którym przysługują ulgi. Natomiast ci, którzy muszą dopłacić ze złożeniem zeznania czekają tradycyjnie na ostatnią chwilę.
Wiceprezydent Piotrkowa powoływał się na przepis prawny, który nie obowiązuje od dwóch lat. Mowa o trzyletnim zakazie ubiegania się o dotacje.
Aż 60 mln złotych otrzymały w latach 2007-2011 gminy powiatu piotrkowskiego na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 45 mln z tej kwoty otrzymał Piotrków Trybunalski, ponad 6 ,5 miliona trafiło do Moszczenicy a 4 mln 100 tys. do Woli Krzysztoporskiej. Łącznie w całym województwie łódzkim wydano prawie pół miliarda.
Przyszłość Concordii Piotrków była tematem spotkania, do którego doszło w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Inicjatorem był prezes OZPN Stanisław Sipa.
Właściciele piotrkowskich kamienic, którzy do 31 grudnia ubiegłego roku zakończyli remont należących do nich nieruchomości mogą wziąć udział w konkursie Nowa Elewacja organizowanym przez piotrkowski magistrat.
W 2012 roku ruszą prace związane z przebudową rynku w Gorzkowicach. - To jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku - mówi Robert Kukulski, zastępca wójta Gorzkowic.
Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa zorganizuje w najbliższym czasie spotkanie, podczas którego zostanie omówiona coraz trudniejsza sytuacja najstarszego piotrkowskiego klubu piłkarskiego.
Przez kilka ostatnich miesięcy Politechnika Warszawska analizowała stan ciepłownictwa w Piotrkowie. Miasto otrzymało już wyniki, z którymi teraz zapoznają się radni miejscy. Potem władze mają zdecydować, kto będzie dostarczać ciepło do naszych mieszkań.
Tomaszów nie stoi biurokracją. Od 2006 roku w mieście nie wzrasta zatrudnienie w magistracie.