Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
W Piotrkowie istnieje 18 rond, okazuje się, że to jednak za mało, potrzebne są kolejne. Tak przynajmniej twierdzą słuchacze Magazynu „Magiel” Radia Strefa FM.
Łódzki Dom Kultury podsumował całoroczny Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ –pilotażowy program skierowany do osób po 60 roku życia z całego regionu łódzkiego.
Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Zawodzie w Piotrkowie powstał niedawno nowy market. Jednak mieszkańcy, którzy robią w nim zakupy zwracają uwagę na brak w tym rejonie przejścia dla pieszych. Interpelację w tej sprawie złożył już radny Jan Dziemdziora.
Wizytą w Filharmonii Łódzkiej zakończyła się pierwsza edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Łódzkie pełne kultury”, którego celem było przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. W projekcie, który trwał przez siedem miesięcy wzięło udział blisko 400 dzieci i 150 nauczycieli z całego województwa. Odbyło się łącznie 15 warsztatów edukacyjnych.
W niedzielny wieczór w salach Muzeum w Piotrkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Uroczysta gala podsumowująca sukcesy piotrkowian w dziedzinach kultury i sportu odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów, artystów i działaczy.
W przyszłym roku na terenie województwa łódzkiego zaczną obowiązywać nowe przepisy antysmogowe. W związku z tymi regulacjami prawnymi nie będzie można używać do ogrzewania domów miału węglowego, a montowane kotły będą musiały spełniać unijne normy efektywności i emisji. Rodzaj i wysokość kar za łamanie przepisów uchwały antysmogowej ustalą samorządy.
Dziesięciometrowa choinka w Rynku Trybunalskim punktualnie o godz. 17 rozbłysła kolorowymi bożonarodzeniowymi lampkami. Nie zabrakło też wizyty Mikołaja i słodkich upominków dla najmłodszych piotrkowian.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest różnica pomiędzy zwykłym tłumaczeniem a przysięgłym. Bardzo ważne jest to, by zdać sobie sprawę, w jakich sytuacjach można samodzielnie przetłumaczyć jakiś tekst lub skorzystać z pomocy kogoś, kto lepiej zna dany język obcy. W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie tłumacza przysięgłego. Dzięki temu nie pojawią się żadne problemy prawne lub odrzucenie jakichś wniosków. Dlatego warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy wcześniej wspomnianymi rodzajami tłumaczeń.