Rok 2010 jest rokiem upamiętniającym 600 – lecie pobytu króla Jagiełły wraz z rycerstwem w Klasztorze OO. Cystersów w Sulejowie, w drodze na pola Grunwaldu w czerwcu 1410 roku. Kolejnym i jednym z głównych elementów podkreślającym to wydarzenie jest, wprowadzona w obieg z dniem 31 maja br., kartka pocztowa przedstawiająca sulejowski klasztor.
Wydawało się, że normalizuje się sytuacja powodziowa w gminie Sulejów.
50 rodzin, które ucierpiały w wyniku powodzi w gminie Sulejów otrzymają środki z pomocy społecznej. Warunkiem jest zgłoszenie się do komisji powołanej przez burmistrza Stanisława Baryłę. Tymczasem część rodzin tych najbardziej poszkodowanych otrzymało już pieniądze przyznane przez rząd.
Nasiąkają wały przeciwpowodziowe w Sulejowie. Sytuacja jest coraz gorsza - podkreśla Jan Andrzejczyk - z-ca burmistrza Sulejowa.
Zakończyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej zorganizowanego przez przedborski Dom Kultury. Wzięły w niej udział reprezentacje kilkunastu szkół z całego regionu.
Nadal przekroczony jest stan alarmowy na Pilicy w Sulejowie. Wprawdzie woda opada, lecz następuje to bardzo powoli - mówi burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła.
Jacek Sokalski, były dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury został laureatem 35 Złotej Wieży Trybunalskiej.
Do tej pory poszkodowani w powodzi mieszkańcy z gminy Sulejów nie otrzymali zasiłków.
“Ochotnik do Auschwitz - rotmistrz Witold Pilecki”, to tytuł wystawy, którą otwarto wczoraj na Rynku Trybunalskim.
Poszkodowani przez powódź mieszkańcy gminy Sulejów otrzymają pomoc.