Okres świąteczny, to czas zakupów potraw i przedmiotów nie kupowanych w ciągu całego roku. Te kupowane przed świętami, a ściśle powiązane z polską tradycja wigilijną to chociażby sianko, opłatek, gwiazdy betlejemskie. Wzorem z zachodu sprzedaje się coraz lepiej jemioła.
Radni Piotrkowa podczas ostatniej w tym roku sesji wzięli pod głosowanie projekt budżetu na 2016 rok. Dyskusja trwała kilka godzin i była burzliwa. Ostatecznie 12 radnych głosowało za projektem, 9 było przeciwnych.
Place zabaw przy szkołach podstawowych, wyposażenie klas dla najmłodszych w materiały dydaktyczne, rozwijające dzieciaki. To efekt projektu „Radosne Maluchy”, zrealizowanego przez Urząd Miejski w Sulejowie z pozyskanych środków unijnych.
Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych nie jest jeszcze w Polsce zakorzeniona tak mocno jak w Niemczech, gdzie Weihnachtsmarkt stanowią niemalże obowiązkowy element świąt. Niemniej jednak w polskich miastach w grudniu coraz częściej rozstawiane są kolorowe stragany, a na klientów czeka moc atrakcji.
Święta coraz bliżej, Państwowa Straż Rybacka z Posterunku w Piotrkowie i policja już teraz zapowiadają wzmożone kontrole targowisk i bazarów oraz punktów, gdzie sprzedaje się ryby. Strażnicy chcą ograniczyć sprzedaż ryb złowionych przez kłusowników oraz możliwość zaopatrywania się w sprzęt kłusowniczy na bazarach.
W najbliższą niedzielę (20 grudnia) w Piotrkowie odbędzie się miejska wigilia. Początek o godzinie 17.00 w Rynku Trybunalskim.
Około stu osób wzięło udział w poniedziałkowym spotkaniu opłatkowym Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa zorganizowanym w piotrkowskim hotelu Mercure. Podczas jasełek po raz pierwszy z dziećmi wystąpili w tym roku rodzice. Padły też ważne deklaracje dotyczące budowy nowego obiektu dla Centrum.
Kilkanaście dni temu prezydencką koalicję w Radzie Miasta Piotrkowa opuścił radny Marek Konieczko. Jego miejsce w drużynie Krzysztofa Chojniaka zajął jednak inny radny. O kuluarach przetasowań w Radzie opowiadał na antenie Strefy FM przewodniczący Marian Błaszczyński.
W niedzielę w wielu miejscach naszego regionu organizowane będą obchody związane z upamiętnieniem rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Pierwsze odbyły się już dziś w Sulejowie.
Powiat radomszczański był gospodarzem konwentu powiatów województwa łódzkiego. Do Radomska przyjechali starostowie i wicestarostowie z 17 powiatów województwa. Rozmawiano o najważniejszych problemach.
Wypracowane stanowiska trafiają na Forum Powiatów Polskich a następnie do organów tworzących prawo.