Oba piotrkowskie szpitale podpisały już kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tym samym zapewnione jest finansowanie placówek na drugie półrocze. Z kolei szanse na uzyskanie pieniędzy za nadwykonania są niewielkie.
Ból głowy był nie do zniesienia. Nie pomogły tabletki, konieczna była interwencja lekarza. Koleżanka wezwała pogotowie i dopiero wówczas zaczęły się kłopoty Małgorzaty Wieczorek z Piotrkowa Trybunalskiego.
Dwie osoby zginęły, a dwie kolejne trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło dziś nad ranem w miejscowości Solec (gm. Paradyż). Samochód osobowy zderzył się z tirem. Dwie kobiety: 54-latka i 19-latka zginęły na miejscu, z kolei 55-letni mężczyzna i 16-letni chłopak zostali przewiezieni do szpitali: w Piotrkowie i w Końskich.
61-letnia kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj w Tomaszowie Mazowieckim na ulicy Głowackiego.
Do końca tego roku zlikwidowany zostanie oddział dla przewlekle chorych w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie. Narodowy Fundusz Zdrowia od 1 stycznia przyszłego roku przestanie finansować działalność takich oddziałów w szpitalach. Po zlikwidowanym oddziale dla przewlekle chorych powstanie nowy pododdział neurologii.
Kilka lat temu wydawało się, że Szpital Rejonowy w Piotrkowie zostanie zamknięty. Powodem mogło być rosnące zadłużenie. Zarząd Powiatu podjął wtedy decyzję o udzieleniu wysokiej pożyczki Szpitalowi. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Te pieniądze plus restrukturyzacja pomogły wyjść placówce na prostą. Dziś nie mówi się już o długach, ale o zyskach.
70 tysięcy złotych odszkodowania wypłacił Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim rodzinie zmarłej 61-latki, której ciała nie schowano do chłodni i błyskawicznie rozłożyło się ono w przyszpitalnym prosektorium. Obyło się nawet bez sądowego procesu. Szpital zapłacił dobrowolnie po tym, jak pozew o odszkodowanie wpłynął do wydziału cywilnego Sądu Rejonowego w Piotrkowie.
Do końca wakacji nie będzie można w Piotrkowie wykonać badań mammograficznych. Wprawdzie w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy Rakowskiej jest mammograf, ale jeden z dwóch lekarzy wykonujących badania jest chory (aby przeprowadzić badania niezbędna jest obecność dwóch lekarzy).
Gdy powstanie, skończą się problemy z dostawianiem łóżek do i tak ciasnych sal i ratowaniem pacjentów za pomocą przenośnej aparatury. Zupełnie nowy oddział ratunkowy (SOR) powstanie od podstaw na terenie szpitala wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej. SOR, który istnieje dziś, zwolni zaś dodatkowe miejsce dla oddziału intensywnej terapii. Inwestycja ma kosztować około 10 mln zł.
Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na obsługę ratownictwa medycznego w naszym mieście. Sektor ten, jak dotychczas, obsługiwać będzie piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki. W konkursie startowała również prywatna firma. Ratownicy medyczni z Piotrkowa mogą odetchnąć z ulgą, zachowają miejsca pracy. Niewiele zmieni się również, jeśli chodzi o pacjentów.