Większość z nas myślami jest już przy sylwestrowych zabawach. Zanim jednak rozpoczniemy pożegnania startego i powitana nowego roku zapraszamy na nutkę wspomnień. Jak dawniej świętowali przybycie Nowego Roku i karnawał piotrkowianie? Gdzie i jak się bawili? To pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w tekście autorstwa Agnieszki Warchulińskiej.
Fajerwerki to dla wielu osób nieodłączny element każdej imprezy sylwestrowej. Z roku na rok coraz więcej osób podkreśla jednakich bardzo negatywne oddziaływanie nie tylko na środowisko i zwierzęta, ale też ludzi.
W Piotrkowie nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra, nie będzie także pokazu fajerwerków na powitanie nowego roku. Na zbliżającego się sylwestra dyspensy udzielił natomiast abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.
Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku; rozporządzenie obostrzeniowe zostanie znowelizowane – poinformował PAP we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
W Piotrkowie nie będzie w tym roku miejskiego Sylwestra, nie będzie także pokazu fajerwerków na powitanie nowego roku. Urząd planuje natomiast organizację przedświątecznego spotkania w Rynku Trybunalskim.
Każdy z nas ma swoje wypróbowane sposoby na przywitanie Nowego Roku. Niektórzy chętnie spędzają sylwestrową noc na domowych prywatkach, inni na balach zwykle blisko domu. A czy nie chcielibyście spróbować wyjechać gdzieś daleko? Może do Włoch, może do Francji. I nie tylko na jedną noc zabawy. Sprawdźcie jak różne mogą być pomysły, może z czegoś zechcecie skorzystać.
Tylko do 4 wypadków, w których rannych zostało 10 osób, doszło w dniach 31.12-3.01 na drogach województwa łódzkiego. Zatrzymano 65 nietrzeźwych kierujących.
Ostatniego dnia starego roku oraz przez pierwsze sześć godzin Nowego Roku strażacy interweniowali prawie 1,2 tys. razy; doszło do 342 pożarów, w których zginęły trzy osoby - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
Decydując się na wystrzelenie w sylwestrową noc sztucznych ogni, zachowajcie ostrożność i zdrowy rozsądek - apelują specjaliści. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie odpalały ich dzieci. Bezpieczne używanie fajerwerków to podstawa, by w pełnym zdrowiu wejść w Nowy Rok.