Sanepid apeluje, że kąpiel w miejskiej fontannie może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Niewiele to jednak pomaga, podobnie jak interwencje strażników miejskich, którzy póki co jedynie odradzają mieszkańcom publiczną kąpiel. Wkrótce jednak sporo się może zmienić.
Lato w pełni, strażacy jak co roku podjęli więc walkę z niebezpiecznymi owadami. - Walka trwa. W tym rok zdarzeń związanych z osami i szerszeniami odnotowaliśmy już bardzo wiele, dużo więcej niż latach ubiegłych – mówią strażacy.
Do pożaru pustostanu przy ul. Błotnej w Piotrkowie doszło we wtorek wieczorem. W budynku przebywały trzy osoby.
Około 50 strażaków uczestniczyło we wtorek w ćwiczeniach zorganizowanych w lesie w okolicach Koła.
fot. Michał Daleszczyk
Piotrkowscy strażacy mieli bardzo pracowity weekend nie tylko w związku z nawałnicami, które przeszły nad naszym regionem. W jednym z budynków mieszkalnych przy Topolowej w Piotrkowie wybuchł pożar.
Jak powstrzymać piotrkowian przed kąpielą w miejskiej fontannie? To misja niemożliwa. Nie działają tabliczki z napisem „Zakaz kąpieli”, nie pomagają interwencje strażników miejskich, nie straszna jest też salmonella, gronkowiec i bakterie kałowe, które pływają sobie w wodzie.
Straż Miejska w Piotrkowie przypomina o obowiązku wymiany karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Od początku miesiąca weszły w życie nowe przepisy, dlatego kierowca, który stanie na kopercie z nieważną kartą parkingową otrzyma mandat.
Dwa razy wyjeżdżali w niedzielę strażacy do palącego się poszycia leśnego. Ogień pojawił się w lasach w okolicach wsi Siomki w gm. Wola Krzysztoporska i Adamów w gm. Wolbórz.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę przy ulicy Świerczowskiej w Piotrkowie. Do nieużywanego szamba na opuszczonej posesji wpadła sarna.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, wkrótce mogą się zmienić niektóre przepisy ruchu drogowego. Z ulic znikną fotoradary straży miejskich, a parlamentarzyści, jeśli zostaną przyłapani na zbyt szybkiej jeździe, mandat otrzymają od razu.