- Nie ma znaczenia czy są dwa szpitale. czy też jeden, natomiast znaczenie ma czy one ze sobą współpracują, a może konkurują – mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku. Gość rozgłośni przez wiele lat był starostą tomaszowskim i nadzorował reorganizację tamtejszej placówki medycznej.
Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).
Od 1 lipca nie jest już tam samo w piotrkowskich szpitalach. Porodówka i ginekologia będą tylko w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta a chirurgia w Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Pacjenci zaniepokojeni są zmianami, ale wicemarszałek województwa łódzkiego uspokaja: nie ma się czego bać.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
Zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom - wejdą w życie znacznie później.
Wprawdzie to tylko zabawa i nie można na jej podstawie wyciągać poważniejszych wniosków, ale jednak kilkadziesiąt osób wzięło w niej udział. W radiowym Maglu zorganizowano ranking najpopularniejszych lekarzy w Piotrkowie.
O tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest zdrowie można było się przekonać w czasie konferencji, którą samorząd powiatu piotrkowskiego zorganizował w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Niedzielne wydarzenie zainaugurowało program profilaktyki zdrowia "Twoje Serce, Twoim Życiem".
Grupa radnych Piotrkowa wystosowała do prezydenta miasta apel. Oczekują, że Krzysztof Chojniak podejmie natychmiastowe działania wspierające rozwój służby zdrowia w mieście. Powodem jest oczywiście restrukturyzacja piotrkowskich szpitali.
Żeby wypłacić pensje, musieli zwołać nadzwyczajną sesję rady powiatu piotrkowskiego. W piątek, 8 stycznia, radni spotkali się podczas nadprogramowej sesji, żeby przyjąć uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej kredytu bankowego.
Ponad 1000 tzw. pierwszorazowych pacjentów zgłosiło się do NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim w pierwszym roku działania tego ośrodka. Centrum rozpoczęło przyjmowanie chorych 7 stycznia 2015 roku. Tysięczny pacjent został zarejestrowany w końcówce grudnia.