Dziewięć wyremontowanych mieszkań oddano do użytku w kamienicy przy Rynku Trybunalskim 5/placu Czarnieckiego 1. Kamienicy o tyle wyjątkowej, że położonej w samym sercu miasta i wpisanej do krajowego rejestru zabytków. Klucze nowym najemcom wręczył dziś prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak.
Gra miejska "Z królową Jadwigą po Piotrkowie" odbyła się w sobotę na płycie piotrkowskiego Rynku.
Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli w środę żywy napis „800 LAT” podczas happeningu zorganizowanego w Rynku Trybunalskim.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza 16 października o godz. 13.30 do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie na happening historyczny „Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej”.
Czwartą część niesamowitego widowiska świetlno-dźwiękowego mogli oglądać piotrkowianie w Rynku Trybunalskim. "800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie" to trójwymiarowa opowieść o historii miasta.
„Po-słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości” to spektakl plenerowy z udziałem polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych, wśród nich takie gwiazdy jak Dominika Ostałowska, Adam Cywka, Mirosław Zbrojewicz, a w rolach głównych Magdalena Różańska i Antoni Pawlicki.
W sobotę działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w tym Federacji Młodych Demokratów) i Komitetu Obrony Demokracji będą rozdawać Konstytucję na płycie Rynku Trybunalskiego.
Zaprezentowano już trzy części trójwymiarowego widowiska przedstawiającego dzieje Piotrkowa Trybunalskiego. W sobotę, 30 września, premiera czwartej, ostatniej części prezentacji "800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie".
Wyjątkowej urody widowisko historyczne mogli w niedzielny wieczór oglądać piotrkowianie. W Rynku Trybunalskim pojawiła się królowa Bona, król Zygmunt August, Barbara Radziwiłłówna, błazen Stańczyk, zła wiedźma…
Najważniejsza inwestycja drogowa w Gorzkowicach ukończona. Tamtejszy rynek zyskał nową jakość.