Bogusław Napierała, nadsztygar górniczy bełchatowskiej kopalni, wczorajszego dnia nie zapomni nigdy.
Od kilkudziesięciu do prawie tysiąca złotych miesięcznie wydają na leki piotrkowscy emeryci i renciści. Niektórzy seniorzy nawet połowę swoich miesięcznych dochodów zostawiają w aptekach.
Piotrków w oszczędnościach idzie na całość - rezygnuje z zaplanowanych inwestycji, zamierza zmienić dostawcę prądu do urzędu i wszystkich podległych mu instytucji, zarządza przygotowanie cięć w każdej komórce. Bełchatów na kryzys tylko ziewa, Tomaszów i Opoczno tną telefony.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
Piotrkowscy aptekarze ostrzegają, że na skutek nieuczciwej konkurencji niektórych aptek sieciowych, małe apteki znikną, co wbrew pozorom nie wyjdzie na dobre pacjentom. Podejrzewają, że sprzedając leki za grosze, apteki sieciowe oszukują skarb państwa. Blisko dwudziestu właścicieli aptek w Piotrkowie poparła Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, która wystąpiła do łódzkiego oddziału NFZ z zapytaniem, jak rozliczane są leki refundowane przez państwo, które sprzedawane są w niektórych sieciowych aptekach dosłownie za grosz.
Prawie 220 tysięcy złotych - to czysty zysk miasta, jaki wypracowała od marca strefa płatnego parkowania.
Na ponad 250 tys. złotych wystawiono mandaty za brak ważnego biletu w rozszerzonej strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do miejskiej kasy do tej pory wpłynęło ponad 93 tys. złotych.
Gmina Piotrków nie wykupi 100 procent udziałów spółki Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Kilku udziałowców nie zgodziło się na ich zbycie.
Po spotkaniu udziałowców Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie z Prezydentem Miasta w sprawie dalszej przyszłości spółki ci pierwsi mają żal i pretensje do Krzysztofa Chojniaka, że nie wykazuje żadnego zainteresowania losem MZGK. - Te pretensje są nieuzasadnione, ponieważ Gmina Piotrków jest zainteresowana wykupieniem całości akcji - powiedział Błażej Torański, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta.
94 tysiące 112 złotych i 55 groszy - tyle wart był pierwszy miesiąc działającej w Piotrkowie od marca i wzbudzającej szereg emocji wśród kierowców rozszerzonej płatnej strefy parkowania. Z marcowych wpływów prawie 34,5 tysiąca złotych (36,6 procent) zgarnęła poznańska spółka, której miasto powierzyło obsługę strefy i egzekwowanie opłat.