Artykuły do tagu: religia

W kościołach posypali głowy popiołem
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” - takie słowa wraz z posypaniem głów wiernych popiołem wypowiadali kapłani w kościołach katolickich, rozpoczynając okres Wielkiego Postu.
Świadkowie Jehowy mają Salę
Przy ul. 1 Maja w Piotrkowie funkcjonuje od niedawna Sala Królestwa Świadków Jehowy, wybudowana przez członków organizacji religijnej wspólnym nakładem finansowym i ciężką pracą. Budynek o powierzchni 600 metrów powierzchni użytkowej powstał w pół roku, przy czym główne prace miały miejsce tylko w weekendy.
Piotrkowskie klasy bez krzyży?
Zastanawianie się, czy krzyże powinny znaleźć się w szkołach, czy może z nich zniknąć, trochę przypomina dyskusję o wyższości jednych świąt na drugimi. Sprawdziliśmy, jak na ten problem patrzą piotrkowscy księża - przedstawiciele trzech kościołów.
Uczniowie w piotrkowskich liceach nie rezygnują z katechezy. Niektórzy deklarują nawet chęć uczestniczenia w większej ilości zajęć nauki religii. To stanowisko odmienne od poglądów młodzieży z większych miast Polski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat