Modlitewne spotkanie odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca, która tym razem wypada 7 stycznia. Będzie to 46. odsłona tego przedsięwzięcia.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Publikacja Andrzeja Pola, byłego prezydenta Piotrkowa, została nagrodzona w konkursie historycznym poświęconym historii straży pożarnej. Książka "O Piotrkowskiej Straży Pożarnej" otrzymała pierwszą nagrodę.
W sobotę (5 listopada) już po raz 44 ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Piotrkowska inicjatywa należy do ścisłej czołówki najstarszych i nieprzerwanie funkcjonujących Męskich Publicznych Różańców w kraju.
Dzieci od maluszków po sześciolatki weszły do specjalnie przystrojonej na tę okazję sali w pięknym kolorowym korowodzie. Każde z nich przebrane było za aniołka bądź wybranego przez siebie świętego.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
Każdy moment w ciągu roku jest dobry na to, aby wyposażyć park miejski czy tez własną przestrzeń w skrojone na miarę meble ogrodowe. Nowoczesne ławki parkowe mogą zdecydowanie zmienić dotychczasowy wygląd takiego miejsca i sprawić, że stanie się ono bardziej przyjazne mieszkańcom.
W sobotę 8 października ulicami Piotrkowa po 43. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Tym razem wydarzenie wyjątkowo odbyło się w drugą, a nie w pierwszą sobotę miesiąca. Zmiany dokonano, aby włączyć dzieło piotrkowskie w organizowany właśnie tego dnia Ogólnoświatowy Męski Różaniec.
Ogólny poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa prezentowany przez dziennikarzy oraz specjalistów PR jest zadowalający. Istnieje jednak duży rozziew pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktyką i codziennymi nawykami - wynika z badania „Postrzeganie cyberbezpieczeństwa przez dziennikarzy i specjalistów ds. PR w Polsce” przeprowadzonego przez Polską Agencję Prasową i zaprezentowanego na Kongresie Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.
Jeszcze dwa, trzy miesiące temu na postawione w tytule pytanie większość z nas odpowiadała: wojna w Ukrainie. Kilkanaście miesięcy temu , że Covid-19. A dzisiaj?