Advertisement

Bal Aniołów i Świętych w Przedszkolu Sióstr Dominikanek w Piotrkowie (ZDJĘCIA)

Piątek, 28 października 20228
Dzieci od maluszków po sześciolatki weszły do specjalnie przystrojonej na tę okazję sali w pięknym kolorowym korowodzie. Każde z nich przebrane było za aniołka bądź wybranego przez siebie świętego.

Ładuję galerię...

 

To trochę taka jakby alternatywa dla halloween. Wiadomo jesteśmy przedszkolem katolickim i to nas trochę tak wyróżnia i chcemy, aby dzieci poznały świętych, tych którzy żyli dla Jezusa o którzy pokazywali swoją wiarę i miłość do bliźniego. Dzieci się cieszą dużo przebrań i kolorowych pomysłów. I wiele, wiele radości - mówiła siostra Ida, wicedyrektor przedszkola.

Większość dziewczynek wystąpiła w strojach aniołka. Wśród chłopców natomiast byli pasterz, król Baltazar, król Kacper, Św. Maksymilian, Józef, Michał Archanioł czy Św. Jakub.

 

 

Bal obfitował w tańce, śpiewy i różnego rodzaju zabawy. Największym powodzeniem cieszyło się tańczenie na chmurkach. Dzieci też chętnie opowiadały o swoich przebraniach i o tym jakie cechy powinien mieć Święty.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nieświęty ~nieświęty (Gość)28.10.2022 16:16

Piękne maluszki, piękne widowisko, ale dlaczego tylko jeden chłopiec był aniołkiem?

21


Mkm ~Mkm (Gość)28.10.2022 15:32

Taki bal to bardzo dobry pomysł. Dzieci przebrane za aniołki wyglądają bardzo ładnie, nie to co różne potwory, strachy, itd.

52


wiesniak ~wiesniak (Gość)28.10.2022 15:10

Nigdy bym nie oddal dziecka dotakiego przedszkola.

44


Rady ~Rady (Gość)28.10.2022 14:20

Chrześcijaństwo od samego początku przejmowało i adaptowało na swoje potrzeby święta i zwyczaje innych wyzwań. Wygląda na to, że to samo chcą zrobić z tą niewinną, jakby się wydawało, zabawą pochodzącą z krajów anglosaskich.

46


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat