Początki ruchu Męskiego Różańca sięgają roku 2018. Dzieło, które narodziło się w Polsce obecnie rozpowszechnia się na całym świecie, łącząc dziesiątki tysięcy mężczyzn. Tylko w Polsce męskie różańce odbywają się co miesiąc w ponad 50 miastach. Różaniec piotrkowski należy do najstarszych - po raz pierwszy odbył się w kwietniu 2019 r. i trwa nieprzerwanie do dziś.
We wspólnej modlitwie wzięło udział ponad 40 mężczyzn, zaś we Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty wzięło udział ponad 150 osób. Zarówno mężczyźni, jak i towarzyszące im żony i dzieci modlili się o uzdrowienie dla Macieja (40 l.) oraz o potrzebne łaski dla jego rodziny.
Męska duchowość to też odpowiedzialność modlitewna i duchowa za rodzinę, przyjaciół, miejsce pracy lub nauki. Ogarniając to wszystko modlitwą i poświęcając swój czas i uwagę, bezpośrednio realizujemy przykazanie miłości. Jako ojcowie, synowie, bracia, czy po prostu znajomi - powinniśmy dawać świadectwo wiary, dbać o swoją tożsamość, a przede wszystkim dzielić się tym, do dla nas jako uczniów Jezusa Chrystusa jest ważne. Wszystko to pod opieką naszej Matki i Królowej - Maryi - mówią uczestnicy Męskiego Różańca.
Październik to miesiąc szczególnie związany z różańcem.
Prosty sznur modlitewny to nie gadżet, lecz narzędzie nauki i walki duchowej. Spina serca, cementuje więzi rodzinne, pozwala wypraszać potrzebne łaski. Męska postawa wytrwałości, systematyczności, dyscypliny i modlitwy rozumnej - kontemplacyjnej, to tylko część przymiotów różańca - dodają.
Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca listopada.