Samorząd Powiatu Piotrkowskiego w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej, w porozumieniu z Wojewodą Łódzkim i piotrkowskim SANEPID-em, rozpoczął w czwartek akcję pobierania wymazów od osób, którym kończy się kwarantanna. Powiatowa inicjatywa jest w części finansowana z budżetu powiatu piotrkowskiego, a częściowo pochodzi z dobrowolnych wpłat radnych Rady Powiatu.
Do 9 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Piotrkowie. W powiecie piotrkowskim sytuacja bez zmian. Poinformował o tym w środę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie. Biuro prasowe wojewody poinformowało o 5 nowych przypadkach w Łódzkiem.
Powiat piotrkowski przeznaczył kolejne pieniądze na modernizację dróg.
W Wielkanoc, po godzinie 11:00 doszło do pożaru na terenie jednej z piotrkowskich firm kurierskich, przy ul. Życzliwej. Ogień udało się już ugasić, a w jego wyniku doszczętnie spłonęły dwa samochody
U jednego z pracowników administracji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Z naszych informacji wynika, że chodzi o osobę, która od tygodnia przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Radni powiatu piotrkowskiego wspierają sanepid. Dzięki dobrowolnym wpłatom samorządowców zwiększy się ilość osób przebadanych na obecność koronawirusa, którzy przebywają na kwarantannie.
Za pieniądze z powiatu kupione zostaną środki ochrony osobistej i dezynfekcji, które trafią później do szpitali i domów pomocy społecznej. Decyzję w tej sprawie podjęli radni na wtorkowej sesji.
Choć szkoły są zamknięte dla uczniów i nauczycieli to praca nadal się odbywa, tyle, że zdalnie. W okresie pandemii trudno jest monitorować placówki oświatowe, ale to nie znaczy, że takich działań nie ma. W powiecie piotrkowskim sprawy związane z edukacją i kształceniem podlegają w wicestaroście, Dariuszowi Magaczowi.
Jedni urządzili sobie spotkanie towarzyskie w szczycie bloku, inni chcieli napić się piwa na przystanku autobusowym. Wszyscy dostali mandaty za złamanie ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii. Miniona doba pokazała, że nie wszyscy traktują obostrzenia poważnie. W trzech przypadkach policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie.
Pomimo kryzysu epidemiologicznego Pomarańczowa Linia i Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne prowadzą dyżury telefoniczne. Świadczona w ten sposób pomoc psychologiczna i terapeutyczne wsparcie są bezpłatne.