Rozszerzona strefa płatnego parkowania być może miała pomóc obywatelom w znalezieniu wolnego miejsca postojowego. W rzeczywistości pomysł ten wprowadza komunikacyjny bałagan i wygląda na to, że służy wyłącznie łupieniu obywateli.
Sześć dni i ponad 500 wezwań do zapłaty - to bilans pierwszego tygodnia funkcjonowania poszerzonej strefy płatnego parkowania w Piotrkowie. Dla wielu kierowców to niemiłe zaskoczenie, bo nie dość, że w centrum miasta praktycznie nie ma gdzie stanąć bez konieczności wykupienia biletu parkingowego, to ceny za parking - 3 zł za godzinę - są takie same jak w Warszawie, a wyższe niż w Łodzi (2 zł za godz.).
Piotrkowianie, mieszkający w sąsiedztwie parku im. ks. Poniatowskiego, protestują. Obawiają się, że kawiarenka, która ma powstać w miejscu dawnego szaletu miejskiego, może okazać się hałaśliwym pubem lub domem weselnym. A na taki lokal pod swoimi oknami nie chcą się zgodzić. Szkopuł w tym, że działkę już wydzierżawiono na 20 lat. Tak zadecydowała Rada Miasta.
Ulica Mickiewicza, plac Czarnieckiego, Pasaż Rudowskiego - to jedne z niewielu miejsc w centrum Piotrkowa, gdzie po rozszerzeniu płatnej strefy możemy zaparkować samochód za darmo.
11 nowych parkomatów już pojawiło się na ulicach Piotrkowa. Wszystko to związane jest z powiększeniem od 1 marca strefy płatnego parkowania. Do tej pory parkomatów było 15, teraz jest ich 26.
Budowa trzech nowych sygnalizacji świetlnych, oraz wykonanie pasów włączeniowych i wyłączeniowych to główne zadania jakie zrealizuje inwestor w ramach zmiany organizacji ruchu w pobliżu budowanej galerii Focus w Piotrkowie.
Poznańska firma Projekt & Parking Service Polska przez najbliższe cztery lata będzie administratorem strefy płatnego parkowania w Piotrkowie. Był to jedyny oferent, który przystąpił do przetargu.
Piotrkowianie, którzy upodobali sobie urokliwy i kameralny park Belzacki, narzekają, że to miejsce traci swój charakter. Jest brudno, na ławkach coraz częściej można spotkać albo wagarującą młodzież (do południa), albo spożywających alkohol (po południu). Do tego zdarza się, że pojawiający się okazjonalnie wędkarze, których w świetle lokalnego prawa nie powinno być, w sposób niecenzuralny usiłują przeganiać matki z dziećmi, by nie płoszyły ryb.
Co najmniej o dwa miesiące opóźni się wprowadzenie parkingowej rewolucji, która nie tylko znacznie zwiększy teren objęty opłatami za postój, ale przede wszystkim zmusi kierowców do korzystania z parkomatów.
Choć jeszcze niewybudowana, już zmienia nazwę. Mowa o galerii rozrywkowo-handlowej Focus Park. Firma Parkridge Retail Poland zmienia dotychczasowe nazwy swoich inwestycji.