Budowa dwóch bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie przy ulicy Modrzewskiego nabiera tempa.
W północnej części Piotrkowa rośnie nam wielka galeria handlowa i kilka bloków mieszkaniowych. Co prawda są to bardzo dobre wiadomości, jednak w tej części miasta robi się niestety coraz ciaśniej. Wybiegając w przyszłość, trudno sobie wyobrazić przejazd ulicą Modrzewskiego, kiedy ruszy galeria Focus Park, a do nowych bloków wprowadzą się lokatorzy, w dodatku w pełni zmotoryzowani.
Przy Szkole Podstawowej nr 16 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ustawił barierki, których celem była z pewnością poprawa bezpieczeństwa uczniów szkoły.
Decyzja MZDiK spotkała się jednak z protestami rodziców uczniów podstawówki, którzy - jak piszą w liście protestacyjnym skierowanym do prezydenta miasta - "nie rozumieją podjętych decyzji, a w szczególności nie zgadzają się z uniemożliwieniem wysadzania dzieci z samochodu bezpośrednio na chodnik po stronie szkoły".
Piotrkowskie kamienne schodki na murze obronnym przy placu Niepodległości wybudowano w ciągu trzech dni. To bez wątpienia najszybciej wykonana inwestycja w dziejach miasta i w skali kraju. Przybliżamy jej kulisy. Ponadto wyjaśniamy, że miejskie mury obronne zburzono nie z polecenia gubernatora Kachanowa w 1867 roku, a 50 lat wcześniej...
Czy woda w piotrkowskich kranach jest czysta? Wiceprezes do spraw technicznych Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Michał Rżanek zapewnia, że tak. Nie ukrywał przy tym zdenerwowania, że takie wiadomości są przekazywane opinii publicznej.