Nie można jeszcze mówić o epidemii grypy, ale w niektórych szkołach w Piotrkowie z powodu zachorowań przychodzi na lekcje coraz mniej uczniów i nauczycieli.
Piotrek* ma 17 lat i na swoim koncie kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia i zakłócanie porządku. Jarek* jest o trzy lata młodszy. Dla niego ukraść motocykl, pieniądze czy quada to niewielki problem. Często działają razem. Po interwencji policji i przesłuchaniu nieletni trafiają do Policyjnej Izby Dziecka, potem wracają do swoich szkół, domów i... nie zmieniają stylu spędzania wolnego czasu. Ich wizerunki są dobrze znane piotrkowskiej policji. Jak przerwać zamknięte koło patologii wśród młodzieży?
O kolejny miesiąc przedłuży się sądowy konflikt dwóch prezesów - Stanisława Sipy i Dariusza Dzwonnika.
Ruszyła procedura sprzedaży nieruchomości przy ul. Dmowskiego 38, należącej przez lata do Fabryki Maszyn Górniczych PIOMA. Cena wywoławcza to 1.900 tysięcy złotych. Biurowiec, będący obecnie wraz z działką własnością miasta, chciał przejąć Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i zaadaptować go na pracownie informatyczne.
Władze miasta podpisały umowę na dofinansowanie budowy oczyszczalni z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Od kilku dni mieszkańcy Woli Malowanej w powiecie radomszczańskim nie mają wody.
Po wielu latach oczekiwań do Piotrkowa trafią pieniądze na oczyszczalnię. Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie jej rozbudowy i modernizacji podpisana zostanie w najbliższy poniedziałek o godz. 13:00.
W związku z przypadającym na niedzielę Dniem Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy naszego regionu - w tym również w Piotrkowie - zmieni się organizacja ruchu. Inaczej kursować będą również autobusy komunikacji miejskiej.
Dzisiaj o godzinie 14:25 w Moszczenicy doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego jedna osoba zmarła, a druga z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Wprawdzie jeszcze nie ma epidemii grypy, jednak coraz więcej chorych osób odwiedza piotrkowskich lekarzy.