Niestety nie wszyscy nauczyciele mogli spokojnie obchodzić wczoraj swoje święto, bowiem blisko setka z nich zarejestrowana jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie.
Unijne pieniądze na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie za kilkadziesiąt dni zasilą miejską kasę.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Statuetkę Przyjaciela Zwierząt piotrkowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przyznał w tym roku Izabeli Ostalak.
Wynająć mieszkanie czy zamieszkać w akademiku? To jeden z pierwszych problemów, na jaki napotykają żacy wyjeżdżający na studia do innego miasta. Ofert jest wiele. Każde ogłoszenie kusi atrakcyjną ceną, doskonałymi warunkami czy chociażby dostępem do Internetu. Czy w dalszym ciągu opłaca się mieszkać w akademiku? A może wspólne wynajęcie mieszkania nie jest wcale dużo droższe? Gdzie najczęściej studenci decydują się mieszkać?
Wbrew twardym warunkom, określonym przez władze Piotrkowa w rozstrzygniętym przed rokiem głośnym przetargu na wieloletnią dzierżawę obiektów przy ul. Batorego 10, urzędnicy idą dziś na rękę prywatnemu inwestorowi i godzą się na daleko idące zmiany, związane z jego przeznaczeniem - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
W niedzielę (4 października) w Piotrkowie odbędzie się ogólnopolska akcja „Zerwijmy łańcuchy”. Dzięki trzynastoletniemu Patrykowi Łuczyńskiemu to właśnie mieszkańcy naszego miasta po raz pierwszy będą mogli uczestniczyć w akcji.
Pierwsza piotrkowska placówka służby zdrowia przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Szpital bez bólu”. Władze Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim postanowiły podjąć wyzwanie, jakim jest zdobycie certyfikatu „Szpital bez bólu”, zgłaszając na razie jedynie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Łatwopalny sufit na poddaszu i brak drogi ewakuacyjnej z pierwszego piętra. To dwa główne powody, dla których pensjonariusze noclegowni dla bezdomnych przy ulicy Belzackiej zostali przeniesieni z piętra na parter budynku. Okazuje się, że decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego nie będą mogli zostać tam zbyt długo. Pomysł przeniesienia noclegowni na ulicę Wronią nie podoba się mieszkańcom osiedla. Zapowiadają protesty aż do skutku. Gdzie w takim razie podzieją się bezdomni z noclegowni?