Narodowy Fundusz Zdrowia dokonał zmiany w terminach zgłaszania kolejek do specjalistów. Placówki medyczne muszą codziennie maksymalnie do godziny 10.00 przesyłać raporty, które mają zawierać czas oczekiwania na wizytę i jej pierwszy wolny termin. Wszystko po to, aby pacjent nie czekał już tak długo w kolejkach.
Wszystko wskazuje na to, że po zamknięciu Oddziałów Położniczo-Ginekologicznego i Noworodków, funkcjonujących jeszcze w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, tożsame oddziały powstaną w drugiej piotrkowskiej placówce, czyli Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Jak poinformowała we wtorek Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, członkowie rady społecznej tego drugiego szpitala wyrażają pełne poparcie dla wszelkich działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu piotrkowskiego.
Czy w Piotrkowie powstanie jeden szpital? Apelowała o to posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Rozwiązania takiego nie wyklucza wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka opuści sieć szpitali – taką informację przekazał na antenie Strefy FM starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. Jakie są powody tej decyzji?
Pieniądze z NFZ są niewystarczające do dalszego funkcjonowania Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim - tak uważa dyrekcja placówki. Zdaniem dyrektor Elizy Bartkowskiej, wysokość ryczałtu, przyznanego na 2019 rok wynosi niecałe 6,6 mln zł. Według prognoz wystarczy to na realizację świadczeń do września 2019 roku.
Pieniądze z NFZ są niewystarczające do dalszego funkcjonowania Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Wysokość ryczałtu, jaka została przyznana na 2019 rok wynosi niecałe 6,6 mln zł. Według prognoz wystarczy to na realizację świadczeń do września 2019 roku.
Niewykluczone, że pracownicy Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim spotkają się z przedstawicielami Narodowego Fundusz Zdrowia w sądzie. Jak powiedział Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski złożenie pozwu w sprawie niewypłaconego ryczałtu jest bardzo realne. Co na to NFZ?
E- recepta to nowoczesna i wygodna dla pacjenta, lekarza i farmaceuty forma recepty. Pierwszą receptę w Łódzkiem i jedną z pierwszych w Polsce wystawiono w Skierniewicach 9 maja 2018 r. Od tego czasu 51 lekarzy w naszym regionie wystawiło już ponad 42 tysiące recept dla 4314 pacjentów.
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
W ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy panie będą mogły skorzystać z badań cytologicznych w 40 poradniach ginekologicznych w Łódzkiem, m.in. w Piotrkowie, Gorzkowicach, Grabicy, Wolborzu i Łodzi. W Dzień Kobiet (8 marca) na cytologię nie trzeba się umawiać, wystarczy zabrać ze sobą dowód tożsamości.