O walorach przyrodniczych gminy Sulejów nie trzeba nikogo przekonywać. Na przykład Wapienniki to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do odpoczynku przez mieszkańców regionu, a także turystów z całej Polski. Niestety często wybierając się w te urokliwe rejony, spotykamy się ze stertami śmieci.
Jeden, dwa, trzy, cztery… przy piętnastym straciliśmy rachubę. Kosze na śmieci przy ul. Ronalda Reagana w Piotrkowie ustawione są co kilka kroków. - Tylko po co? - pytają mieszkańcy.
1 lipca minie 5 lat od wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Celem wprowadzenia w 2013 roku ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach było przede wszystkim pozbycie się dzikich wysypisk. Czy cel ten udało się osiągnąć u nas w Piotrkowie? Czas na małe podsumowanie.
Dwóch 15-latków i jeden 16-latek odpowiedzą za spowodowanie pożaru składowiska elektrośmieci przy ul. Topolowej w Piotrkowie. Policja otrzymała opinię biegłego sądowego.
Urokliwe okolice Pilicy i gminy Sulejów przyciągają co roku turystów. Wypoczywających najczęściej można spotkać w Barkowicach, na terenie rekreacyjnym przy ul. Taraszczyńskiej w Sulejowie i na Polance. Efektem tych wizyt są niestety również tony śmieci. - Chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę i uczulić ludzi, że to kosze, a nie lasy są na śmieci - mówi Dorota Jankowska, z-ca burmistrza Sulejowa. I choć to stwierdzenie jest oczywiste, to widok śmieci leżących nieopodal kosza należy do częstych.
Przed nami długi weekend, wielu z nas ten wolny czas najprawdopodobniej spędzi nad wodą, np. nad Zalewem Cieszanowickim. Forma wypoczynku jak najbardziej przyjemna, niestety nierzadko skutkuje takim efektem jak na poniższym zdjęciu…
Grupa ośmiu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Goleszach sprzątała okolice Zalewu Sulejowskiego - linię brzegową od Swolszewic do Bronisławowa. Ekipa sprzątająca zapełniła cały kontener.
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Referat Zarządzani Kryzysowego i Obrony UM w Piotrkowie ostrzega przed śnieżnymi zamieciami, które od piątkowego popołudnia mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim.
Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.