Już po raz czwarty mieszkańcy Piotrkowa mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęły trzy projekty.
Prezydent Tomaszowa Marcin Witko zlecił kontrolę niepublicznych żłobków przy ul. Tkackiej i Lewej. To konsekwencja ucieczki dwuletniego chłopca z jednej z placówek.
Do 31 sierpnia należy złożyć w magistracie do weryfikacji wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego lub socjalnego.
Coraz większą popularnością cieszy się internetowa platforma zakupowa działająca w piotrkowskim magistracie. Urzędnicy za jej pomocą kupują między innymi sprzęt komputerowy czy oprogramowanie. Niedawno zamówili apaszki z logiem 800-lecia miasta.
Piotrkowscy radni spotkali się w sobotę wieczorem podczas nadzwyczajnej sesji, żeby ponownie dyskutować na temat piotrkowskiej służby zdrowia, radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości, chcieli, aby przyjąć stanowisko dotyczące m.in. przejęcia przez samorząd gminny Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego 47, większość była jednak przeciwko. Podczas dyskusji okazało się, że dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej wypowiedziała miastu umowę użyczenia budynku przy Dmowskiego.
To z pewnością będzie wyjątkowa sesja Rady Miasta Piotrkowa. Nie dość, że „nadzwyczajna”, to jeszcze zwołana na sobotni wieczór.
Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie ulicy Chopina w Piotrkowie. 4 lipca przekazano plac budowy wykonawcy.
Piotrkowianie od 10 lipca do połowy sierpnia będą mogli zgłaszać propozycje projektów.
Jak można się było domyślić, ostatnią przed wakacyjną przerwą sesję Rady Miasta Piotrkowa zdominowała inwestycja pod nazwą „budowa mediateki”. Dyskusja na ten temat trwała prawie dwie godziny. Emocje wzbudził fakt zwiększenia zaplanowanych środków na ten cel – do 35 mln zł.
Sto zamiast tysiąca – tyle podpisów powinno wystarczyć, by piotrkowianie mogli zgłaszać swoje inicjatywy uchwałodawcze do Rady Miasta. Tego chcą lokalne struktury SLD i… Jan Dziemdziora, który do partii już nie należy.