Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. 14 stycznia Polska będzie zbierać środki na zakup sprzętu medycznego dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Gmina Sulejów ponownie włączy się w zbiórkę pieniędzy.
W Polsce co 10 minut ktoś zostaje ranny, a co 90 minut ginie w wypadku drogowym. Co roku, statystyki podsumowujące sezon letni są przerażające. Jak się okazuje, co trzecia ofiara wypadku komunikacyjnego przeżyłaby, gdyby tylko ktoś odchylił jej głowę i udrożnił drogi oddechowe. Dlaczego boimy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej?
W Skotnikach w gminie Aleksandrów znów będzie funkcjonował punkt przyjęć medycznych dla mieszkańców. Jego działalność została zawieszona w 2011 roku. - Przez te trzy lata sytuacja zmieniła się na tyle, że znów można otworzyć tam punkt przyjęć medycznych, który w tym miejscu jest potrzebny - powiedział wójt gminy Aleksandrów, Dionizy Głowacki.
Niebawem budynek po Narodowym Banku Polskim prawdopodobnie powróci do miasta.
W styczniu 2010 roku zastanawialiśmy się co dalej z Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Piotrkowie. W 2009 roku Senat UM podjął bowiem decyzję o likwidacji ośrodka, później po protestach studentów i władz miasta, wycofał się z tego pomysłu. Dziś wydaje się, że odwrotu już nie ma.