W poniedziałek (9 maja) pierwszy dzień Interakcji. Międzynarodowy Festiwal Sztuki organizowany jest już po raz trzynasty.
Aleja 3 maja wcale nie była pierwszą ulicą która nosiła miano najsłynniejszej polskiej konstytucji. Była nią ulica Pocztowa, dzisiejsza Sienkiewicza. Co ciekawe sposób nadania jej takiego imienia był bardziej niż niezwykły...
Sześćdziesiąt prac plastycznych, obrazów malowanych na szkle, dzieł z plasteliny czy tych malarskich zostanie wystawionych na aukcji internetowej przez jeden z popularnych banków. Dzieła zostaną wykonane przez dzieci z sulejowskiego Domu Dziecka. W ten sposób wychowankowie chcą zarobić na wakacyjny wypoczynek.
“Budki”, “Na Budki”, “Budki Warszawskie” - nie ma piotrkowianina, który nie znałby bądź co najmniej nie słyszał o tej ulicy. Niewielu jednak potrafi wytłumaczyć pochodzenie jej nazwy. Jest ona ściśle związana z linią słynnej “Wiedenki”...
Sprzeczność i emocje. W tych dwóch słowach można zamknąć główną ideę festiwalu. Artystów zobaczymy na piotrkowskich ulicach, w centrach handlowych, w parku miejskim.
Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie 5 maja (dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych) organizuje zabawę literacko-plastyczną pt. „Legendy po trochu wyciągane z lochu”.
“Jesteśmy oczarowani, zachwyceni i brakuje nam słów”, “Zachwyca mnie optymizm, feeria barw”, “Niezwykła precyzja i ciężka praca zadziwiają” - to tylko kilka refleksji tych, którzy przyszli do Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie, by podziwiać wystawę gobelinów piotrkowskiego artysty.
Imprezę pod takim właśnie tytułem organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Szlachetny repertuar, oryginalne i współczesne aranżacje i interpretacje polskich piosenek to znak rozpoznawczy festiwalu, który odbędzie się 2 maja, czyli w Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie przygotowuje się do pierwszych Piotrkowskich Biennale Sztuki, ogólnopolskiego konkursu adresowanego przede wszystkim do artystów z byłego województwa piotrkowskiego.
Aktorzy Izabela Noszczyk i Robert Latusek o erotyzmie, seksie i istocie związku z punktu widzenia kobiety i mężczyzny, czyli Teatr Poczekalnia na piotrkowskiej scenie w przewrotnej farsie małżeńskiej autorstwa włoskiego skandalisty.