W tym tygodniu proponujemy nową powieść Remigiusza Mroza. I choć autor niebawem odda w nasze ręce nowy tom z przygodami Joanny Chyłki, to warto sięgnąć i po tę pozycję. Tym bardziej, że nie jest powiązana z innymi seriami najbardziej poczytnego autora w Polsce. Poza tym proponujemy też inny kryminał, który wyzwoli w czytelniku żyłkę detektywa. A na dokładkę mamy też naszpikowaną ciekawostkami książkę o… genach.
Trzymające w napięciu i dające nadzieję – tak w sumie można scharakteryzować wszystkie polecane w tym tygodniu książki. Wśród nowości znajdziecie też najnowszą powieść jednej z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów, Katarzyny Puzyńskiej. Dreszcze wywołają nie tyle chłodne już wieczory, co zaplanowana przez autorów akcja i fabuła.
Tym razem proponujemy lekką książkę nie tylko dla pań – pani na włościach, a także książkę z naukami i przemyśleniami mistrza kung fu – Bruce’a Lee. Do tego zestawu dokładamy zbiór opowiadań Seweryny Szmaglewskiej.
W tym tygodniu sięgamy po nowe propozycje jednego z najpopularniejszych w Polsce autorów thrillerów z kraju nad Wisłą i mistrza grozy zza oceanu – Stephena Kinga. Ale tradycyjnie – mamy też propozycję z innej beczki. Powieść obyczajową, nie tylko dla pań. I nie tylko dla mężatek.
Nie zdarza się często, że debiutujący na rynku autor od razu zyskuje pozytywne recenzje uznanych pisarzy w branży. A tak stało się w przypadku Joanny Dulewicz, która pracę naukową na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego połączyła z pisaniem kryminałów. Ale to nie jedyna propozycja na ten weekend, bo mamy też nową pozycję Bartosza Szczygielskiego i coś dla miłośników gatunku fantasy – powieść Grzegorza Bobina.
Wśród wakacyjnych propozycji znalazł się tym razem kryminał debiutującej na rynku Anny Rozenberg, obyczajowa książka nie tylko dla pań oraz thriller oparty o historie skruszonych mafiozów i świadków koronnych.
Dawno nie mieliśmy okazji do zaprezentowania książki biograficznej. A nie sposób było przejść obojętnie obok bogato ilustrowanej pozycji „Ciało i dusza wspinacza” Adama Ondry. Do tego proponujemy lekką powieść obyczajową i na deser romans mafijny „Porwana. Niebezpieczna znajomość”.
Na kolejny lipcowy weekend proponujemy trzy mocne lektury. Każda z nich zapada w pamięć na długo. To nowy kryminał Wojciecha Chmielarza (autora zekranizowanego „Żmijowiska”), trzymająca w napięciu powieść o tajemniczej dziewczynce z sąsiedztwa i napisana w oparciu o fakty książka „Zrozumieć pamięć” – bestseller New York Timesa.
Na deszczowy weekend polecamy dwa thrillery, w których dużą wagę przyłożono do charakterystyki postaci. I to nie tylko tych głównych, ale i tych drugoplanowych. Na „dokładkę” proponujemy wspomnienia kobiety, która pracowała w służbach specjalnych. To propozycja z gatunku fabularyzowanej literatury faktu.
Dziś autor jednej z książkowych propozycji stawia przed czytelnikami pytanie – co sami by zrobili w sytuacji, w jakiej znalazł się główny bohater książki. To trzymająca w napięciu propozycja, ale znajdziecie dziś także książkę, w której inne dziecko zostaje porwane. I znów rodzice stają przed wieloma dylematami. Dlatego dla odmiany – trzecia propozycja dotyczy zupełnie innej tematyki i należy do odrębnego gatunku literatury.