Pierwsza propozycja to „Dziedziczka z Moczarowisk” autorstwa Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. To opowieść o nowej ręce, jaka przejmuje Pałac w Moczarowiskach. To Nina, która znalazła się tam przez zwykły przypadek, ale jak się okazuje – w najwłaściwszym momencie. Została spadkobierczynią moczarowickich włości. A wydziedziczony wnuk poprzedniego właściciela, Władysław Moczarowski, nie może się z tym pogodzić i postanawia walczyć o rodzinną schedę. A w tej sytuacji jeszcze dodać należy, że w książce pojawi się też wątek miłosny, choć Nika wcale nie szukała miłości, ale skoro sama przyszła...
Autorami książki „Dziedziczka z Moczarowisk” są Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Ona ma już na koncie cykl książek o Sosnówce - „Domek nad morzem”, „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie” i kilka innych powieści. On jest laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, wydał też takie książki, jak „Był sobie złodziej”, „Mucha” czy „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Wspólnie piszą i wydają od 2014 roku. W duecie wydali już 11 tytułów, a najnowszy znajdziecie w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Druga propozycja to „Bądź jak woda, przyjacielu. Nauki Bruce'a Lee” autorstwa córki mistrza – Shannon Lee, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis, a tłumaczenie wykonały Joanna Grabiak-Pasiok i Anna Zdziemborska. Autorka jest prezeską i właścicielką Bruce Lee Family Companies i prezeską Fundacji Bruce'a Lee. Chciała przybliżyć myśli i nauki swojego ojca. A każdy rodział książki to lekcja oparta na filozofii „bądź jak woda”.
Shannon Lee jest córką Bruce'a Lee, profadzi fundację jego imienia, organizuje obozy szkoleniowe, gdzie nauka odbywa się według założeń gwiazdy filmu „Wejście smoka”. Na co dzień mieszka w Kalifornii z córką Wren. Jest też współproducentką serialu „Wojownik” emitowanego przez HBO. Jej książkę „Bądź jak woda, przyjacielu” znajdziecie już w księgarniach.
O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:
Trzecia propozycja to zbiór opowiadań autorki „Dymów nad Birkenau” Seweryny Szmaglewskiej. Książkę zatytułowaną „Tak wiele jest strachów” wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. To po raz pierwszy zebrane w jednym tomie opowiadania, które traktują o wojnie, która zdaniem autorki wcale nie skończyła się w 1945 roku. Kapitulacja Niemiec nie zmieniła wiele, a w pamięci wielu osób jeszcze wtedy tlił się niepokój. Znajdziemy tu oddane przez autorkę przemyślenia i nastroje ówczesnych Polaków. Nowe wydanie zostało wzbogacone o recenzje prasowe pierwszych wydań książek, które złożyły się na ten tom.
Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.