6 grudnia w Rynku Trybunalskim rozbłyśnie miejska choinka. Władze Piotrkowa zapraszają mieszkańców na Starówkę.
To w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który wypada 1 grudnia. Piotrkowska placówka przy współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizowała we wtorek apel, podczas którego w nietypowy sposób zaprezentowała problem tej nieuleczalnej choroby.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 mieli w piątek dwa powody do świętowania. Młodzież wraz z nauczycielami obchodzili Święto Patrona Szkoły, upamiętnili też 100-lecie odzyskania przez Polskę nieodległości. Dla wszystkich widzów przygotowana została niezwykła akademia.
Z okazji Święta Niepodległości we wszystkich szkołach gminy Grabica w uroczysty sposób wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W SP im. Adama Mickiewicza w Brzozie 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu”. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z okazji stulecia wolnej Polski gościli piotrkowskich kombatantów i śpiewali hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 to kolejna piotrkowska placówka, która przygotowała patriotyczną uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wzięli też udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu".
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie przygotowali patriotyczną uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.