W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi rozstrzygnięto konkurs recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w poezji”. Było to jedno z wydarzeń organizowanych przez szkołę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie aktywnie włącza się w obchody Roku dla Niepodległej. Z tej okazji 18 października społeczność szkolna uroczyście posadziła na terenie placówki Dąb Niepodległości, upamiętniający 100-lecie powrotu państwa na mapy Europy.
Kolejny raz podjęto próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 3 piotrkowscy uczniowie przyłączyli się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Uczyli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, potem wspólnie przez 30 minut wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową.
Nową część budynku otwarto Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej. Wydarzenie to połączono z Dniem Edukacji Narodowej i Dniem Papieskim.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Rodzice chcieli sprawdzić, co dzieje się na zajęciach w szkole, więc umieścili w plecaku dziecka dyktafon. Jak się okazało, urządzenie mogło zarejestrować igraszki miłosne nauczycieli jednej z bełchatowskich podstawówek.
Policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.
Początek września to czas, kiedy trzeba skierować swoje myślenie na nieco inne tory. Czy jesteś gotowy na powrót do codziennych aktywności po wakacjach? Schyłek lata to doskonały moment, by z nową energią wrócić do pracy, nauki i treningów. Bądź tej jesieni all day active i wyciskaj więcej z życia!
Piotrkowianie solidaryzowali się w poniedziałek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady kształcenia specjalnego. Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie nauczania indywidualnego na terenie szkoły.
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?