Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie przygotowali patriotyczną uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.
W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi rozstrzygnięto konkurs recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w poezji”. Było to jedno z wydarzeń organizowanych przez szkołę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie aktywnie włącza się w obchody Roku dla Niepodległej. Z tej okazji 18 października społeczność szkolna uroczyście posadziła na terenie placówki Dąb Niepodległości, upamiętniający 100-lecie powrotu państwa na mapy Europy.
Kolejny raz podjęto próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 3 piotrkowscy uczniowie przyłączyli się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Uczyli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, potem wspólnie przez 30 minut wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową.
Nową część budynku otwarto Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej. Wydarzenie to połączono z Dniem Edukacji Narodowej i Dniem Papieskim.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Rodzice chcieli sprawdzić, co dzieje się na zajęciach w szkole, więc umieścili w plecaku dziecka dyktafon. Jak się okazało, urządzenie mogło zarejestrować igraszki miłosne nauczycieli jednej z bełchatowskich podstawówek.
Policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.