„Najrozsądniej z punktu widzenia ekonomicznego byłoby zamknąć tę szkołę” - to mocne słowa, które padły niedawno w sprawie IV LO w Piotrkowie. Ani rodzice, ani nauczyciele nie chcą się na to zgodzić. O trudnej sytuacji w piotrkowskiej oświacie mówił w ostatnim programie „O tym się mówi” wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek.
Od września 2012 roku w wolborskim Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego ruszą nowe kierunki kształcenia. Jedną z propozycji jest turystyka wiejska skierowana nie tylko do absolwentów gimnazjum, ale także do osób dorosłych. Kierunek będzie miał za zadanie urozmaicić ofertę kształcenia i przyciągnąć uczniów z całej Polski, tak jak od lat robi to Technikum Hodowli Koni.
(list do redakcji) “Przypomnijcie, jak skrzywdzono nas - rodziców i dzieci - likwidacją Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie obecnie jest IV LO.
W samo południe przed piotrkowskim magistratem rozpoczęła się pikieta uczniów piotrkowskiego IV LO im. Stefana Grota Roweckiego.
Na jutro zaplanowany jest kolejny protest w obronie IV Liceum.
Termomodernizacja Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie ma kosztować blisko milion złotych.
- Będzie pan musiał usunąć nas siłą! My zostajemy! - mówią twardo licealiści i zdaje się, że nic ich nie przekona. Ostrzegają, że jeśli będzie trzeba, będą okupować budynek szkoły.
Wszystko wskazuje na to, że uczniowie miejscowego gimnazjum skorzystają z obiektu jeszcze w tym roku szkolnym.
Zmiany znacznie dalej idące niż przeniesienie siedziby IV LO do innego budynku czekają zespoły szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie.
To jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Sulejów zaplanowanych na ten rok. W 2012 w Łęcznie powstanie Centrum Edukacyjno-Kulturalne. Będzie to obiekt otwarty dla lokalnej społeczności. W jego skład wejdą - poza salą sportową z widownią dla 100 osób - również 4 sale edukacyjne oraz sala zebrań wiejskich.