Minął termin na usunięcie plakatów wyborczych z przestrzeni publicznej. Pełnomocnicy wyborczy mieli na to 30 dni. Strażnicy miejscy, patrolując ulicę, zwracają uwagę, czy wszystko zostało uprzątnięcie.
Radomszczańskie koło Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej ma 15 lat.
Z okazji jubileuszu członkowie koła, a także przyjaciele i sympatycy stowarzyszenia spotkali
się w galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej
W całym kraju, również w Piotrkowie, odbywają się dziś uroczystości poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
Nasza redakcja otrzymała list od mieszkańca Piotrkowa, w którym poinformował on o szczególnym akcie wandalizmu. Kilka dni temu zniszczono pamiątkową tablicę i “Dąb Pamięci” poświęcony ppłk. Edmundowi Margońskiemu, oficerowi zamordowanemu strzałem w tył głowy przez NKWD w Katyniu w 1940 r.
Organizatorem sesji było Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Głównym punktem konferencji był referat Pawła Kowalskiego kierownika Oddziału Edukacji Publicznej IPN w łodzi pn. „Zbrodnia katyńska”.
Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele ojców Bernardynów zakończono wczoraj piotrkowskie obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, która w tym roku miała podwójny charakter.
Dzisiaj na uroczystości 70. rocznicy zbrodni sowieckiej udali się do Warszawy przedstawiciele Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej.
- Ta ofiara, którą ponieśli Ci ludzie, którzy zginęli w tym samolocie spowodowała, że nagle cały świat dowiedział się o Katyniu - powiedział na antenie Strefy FM piotrkowski radny PO.