Kursy spawania, obsługi wózków widłowych i praktyki zawodowe odbyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie. W szkole realizowany był projekt "Dobra praktyka twoją inwestycją w przyszłość - profesjonalni w Budowlance".
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Symulacja rozprawy z udziałem uczniów z piotrkowskich szkół średnich odbyła się w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. To element ogólnopolskiego "Programu Edukacji Prawnej" dla młodzieży, który realizuje Fundacja Court Watch Polska.
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.
"Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska kampania profilaktyczna, w którą włączył się także Piotrków. Jej celem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz promowanie zdrowego trybu życia i kreatywnych sposobów spędzania czasu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji odbyło się w piotrkowskim MOK-u.
Piotrkowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła nowy oddział. "Promyk", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z problemami i dysfunkcjami. Oferuje miejsce do nauki, ale też zabawy i integracji z rówieśnikami.
Święta to czas, kiedy każdy rodzic chce obdarować swoje dziecko jakimś niesamowitym prezentem. Wybór jest tak duży, że niejednokrotnie powoduje ból głowy u rodziców. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na zabawki, które uczą, pobudzają kreatywność i sprawiają, że uśmiech dziecka nie schodzi z twarzy. Z poniższymi zabawkami to możliwe.
"Dziejowy przełom - Reformacja w 1517 roku" to temat konkursu, który odbył się na Wydziale Filologiczno – Historycznym piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wydarzenie było objęte patronatem Dziekana Wydziału Filologiczno – Historycznego, honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz honorowym patronatem Biskupa Kościoła Ewangelicko – Reformowanego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Filmowym pn. „Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia organizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS.