Aby jeździć motorowerem, nie wystarczy już sama karta motorowerowa. Należy przejść szkolenie i zdać egzamin państwowy. Zmiany w prawie jazdy, które weszły w życie w styczniu br., przewidziały bowiem nową kategorię: AM. – Zmiana ta na pewno przełoży się na lepsze kształcenie praktyczne – mówi Michał Franas z piotrkowskiego WORD-u.
Bełchatów chce mieć własny ośrodek egzaminowania kierowców. Chęć jest na tyle duża, że władze powiatu złożyły już w tej sprawie wniosek u marszałka województwa. - Nasze działania są prężne, więc szanse powodzenia inicjatywy oceniamy nawet na 90% - przyznaje Krzysztof Borowski, rzecznik starosty bełchatowskiego.
Obowiązująca od 19 stycznia znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami ledwie weszła w życia, a już wywołała spore zamieszanie. Na Facebooku powstały już grupy pokrzywdzonych przez nowe przepisy osób. Jedną z nich jest mieszkaniec gminy Sulejów - 20-letni Dawid, któremu prawo nie pozwala odebrać prawa jazdy, mimo że egzamin zdał śpiewająco. Co stanęło na przeszkodzie?
Od nowego roku obowiązuje nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy. – Zarejestrowaliśmy istotny spadek zdawalności i liczby klientów – przyznał w programie Strefy FM „O tym się mówi” Bogusław Kulawiak, dyrektor WORD w Piotrkowie.
W piotrkowskim WORD-zie rozegrały się dantejskie sceny. Przez Ośrodek przewinęły się prawdziwe tłumy, które pacyfikować musiała dyrekcja. Tylko w ciągu 3 dni do egzaminu przystąpiło 1175 osób. Każda miała jeden cel - zdać teorię, zanim zmienią się przepisy. 19 stycznia w życie weszła bowiem nowa Ustawa o kierujących pojazdami.
Od dzisiaj do środy 23 stycznia nieczynny będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie.
Czy “elki” powinny jeździć po całym mieście, czy może tylko po wyznaczonych ulicach – by nie blokować ruchu i nie utrudniać jazdy innym? Według części rodziców odwożących dzieci do piotrkowskiej “Szesnastki” nauka na Krakowskim Przedmieściu powinna się kategorycznie zakończyć. - Blokują nam przejazd. Korkują ruch. Nie potrafią jeździć i tak już wąską ulicą, to po co się tam pchają, i to w dodatku przed 8 rano? – denerwuje się w liście do naszej redakcji ojciec jednego z uczniów.
Nawet 10 lat za kratkami może spędzić kobiet,a która obiecała egzaminatorowi WORD, że za pozytywnie zdany egzamin na prawo jazdy może wręczyć mu łapówkę.
Podwyższenie wieku osób uprawnionych do kierowania motocyklem, 32 a nie 18 pytań na egzaminie, zmiany na placu manewrowym - od stycznia 2013 r. sporo zmieni się zarówno w szkoleniu przyszłych kierowców, jak i w ich egzaminowaniu. W życie ma wejść bowiem nowa Ustawa o kierujących pojazdami. Będzie trudniej?
Piotrkowskie „emzetki” po wakacjach wróciły do roboczego rozkładu jazdy. Teraz w tygodniu na ulice wyjedzie więcej autobusów.