Artykuły do tagu: holi

Pracoholizm – kiedy praca staje się (psychicznym) problemem
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Wszywka alkoholowa Wrocław: co musisz wiedzieć przed zabiegiem
Wszywka alkoholowa stanowi efektywny sposób terapii alkoholizmu. Jest to procedura medyczna, w której implant zawierający disulfiram jest wszywany pod skórę pacjenta. Disulfiram jest lekiem, który powoduje nieprzyjemne reakcje fizyczne po spożyciu alkoholu, takie jak nudności, wymioty, ból głowy, a nawet utrata przytomności. Ta metoda działa jako silny środek odstraszający, który pomaga pacjentom unikać picia. Wszywka alkoholowa jest szczególnie efektywna w leczeniu osób, które mają trudności z utrzymaniem abstynencji, mimo wielokrotnych prób leczenia.
Bańkowe i kolorowe szaleństwo w Piotrkowie
Bańki mydlane, balony i kolorowe proszki były elementami dobrej zabawy, którą zorganizowano w niedzielne popołudnie na placu Pofranciszkańskim w Piotrkowie. Ponadto najmłodsi mogli pobawić się z bohaterem animowanego serialu „Psi Patrol”.
Wszywka alkoholowa Gdańsk: przełom w terapii uzależnienia od alkoholu
Wszywka alkoholowa, znana również jako zaszyte tabletki Esperal, to nowoczesna metoda walki z nałogiem alkoholowym.
„WP”: pracoholik pozbawia swoje otoczenie relaksu
Wakacje z osobą, która zamiast spędzać czas z bliskimi, trawi długie godziny przy służbowym telefonie, trudno nazwać wypoczynkiem. Zaawansowany pracoholizm może być zagrożeniem. Kiedy nie pozwalamy sobie na odpowiedni wypoczynek, mogą się pojawić problemy z motywacją do pracy, wypalenie zawodowe, pogorszenie się kontaktów z rodziną i współpracownikami, a nawet kłopoty zdrowotne.
Jak przekonać osobę uzależnioną do leczenia?
Co zrobić, aby bliska nam osoba, która jest uzależniona od alkoholu, wyraziła zgodę na terapię? Jak ją do tego zmotywować? Tłumaczyć, prosić, a może grozić?
Kompletnie pijana ciężarna opiekowała się dwojgiem dzieci
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 23-letnia radomszczanka, która będąc w stanie upojenia alkoholowego miała pod swoją opieką dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat. O jej dalszym losie decydować będzie sąd.
Redukcja szkód w chorobie alkoholowej
Alkoholizm jest postępującą chorobą, polegającą na przewlekłym spożywaniu alkoholu w stopniu, który ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne, a także normalne zachowanie człowieka - społeczne lub zawodowe.
Zabawa abstynencka w Kosowie
Zabawa abstynencka zainaugorwała XX Trybunalskie Forum Trzeźwościowe. W sali OSP w Kosowie w sobotni wieczór bawiło się prawie 300 osób.
Alkoholizm – objawy i leczenie
Alkoholizm polega na przewlekłym spożywaniu alkoholu w stopniu, który ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne, a także normalne zachowanie człowieka - społeczne lub zawodowe. Uzależnia zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Alkohol działa na ośrodkowy układ nerwowy, zmniejszając niepokój, zahamowanie i poczucie winy. Obniża czujność i osłabia percepcję, osąd i koordynację ruchową. W dużych dawkach może powodować utratę przytomności, a nawet śmierć.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat