2 maja obchodzimy ustanowione przez Sejm Święto Flagi. Tego dnia biało - czerwona powinna powiewać nie tylko na budynkach państwowych i samorządowych, ale również na naszych domach.
2 maja, od dziesięciu lat święto flagi, które obchodzimy także w naszym kraju. Czym jest flaga? Jaka jest jej historia? I dlaczego na to święto wybrano datę 2 maja?
Narodowcy pytają prezydenta o flagi Rzeczpospolitej Polskiej, których zabrakło w mieście w czasie Jarmarku Trybunalskiego.
Miała pięćdziesiąt metrów długości i ważyła ok. 30 kilogramów. Najdłuższą flagę Polski uszyli uczniowie Pracowni Odzieżowej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piotrkowie.
2 maja po raz dziewiąty w historii naszego państwa obchodzimy Święto Flagi Narodowej. To czego zabraniała nam ustawodawcza spuścizna po PRL-u od kilku lat jest naszym prawem. Bez przeszkód możemy więc manifestować swój patriotyzm wywieszając flagę w biało-czerwonych barwach w miejscach, w których chcemy i… kiedy chcemy.
Czy przed polskim urzędem może wisieć flaga Indonezji, bądź Księstwa Monako? Jak się okazuje jest to możliwe.
- Pomimo żałoby narodowej, mieszkańcy Piotrkowa nie wywieszają flagi narodowej - mówi zbulwersowany mieszkaniec Piotrkowa.
Gmina Aleksandrów będzie miała swój herb oraz flagę. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wystąpienia o opinię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat wybranego projektu.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, m.in. dlatego, że wiedza na temat tego święta nie jest rozpowszechniona.-Sądziłam, że flagi są wywieszane ze względu na rocznicę uchwalenia Konstytucji- mówi Urszula Babis, mieszkanka Piotrkowa.