Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał harcerzom obozującym w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim flagi państwowe, które mają symbolizować pojednanie i współpracę. W wydarzeniu udział brała harcerka, a jednocześnie Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Katarzyna Nowakowska.
2 maja w Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej członkowie i sympatycy Koalicji Obywatelskiej celebrowali narodowe barwy, organizując happening na Rynku Trybunalskim.
2 maja jest w Polsce obchodzony jako Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Po raz pierwszy takie święto ogłoszono na dzień po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, czyli w 2004 roku. Ma ono upamiętniać m.in. wywieszenie polskiej flagi na berlińskim Reichstagu, które miało miejsce 2 maja 1945 roku. Ale to nie jedyny argument, by świętować 2 maja.
Nad jedynym piotrkowskim kąpieliskiem powiewa biała flaga. Sanepid opublikował najnowsze wyniki badań wody. Wynika z nich, że kąpiel w "Słoneczku" znów jest bezpieczna.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. We wszystkich polskich miastach o tym fakcie przypominają nam właśnie biało-czerwone flagi, powiewające na wielu ulicach, budynkach czy masztach. Podobnie jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tu, w towarzystwie polskich barw, często zauważymy też chorągwie Unii Europejskiej i samego miasta.
Nad piotrkowskim Słoneczkiem powiewa ponownie biała, a nie czerwona flaga. Sanepid po kolejnym przebadaniu próbek wody zniósł uprzednio wprowadzony zakaz.
Dzień Flagi RP to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Ludzie od wieków mieli potrzebę głoszenia innym swoich idei i przesłań na różnorodne sposoby. Jednym z rozwiązań, które są z nami od wielu wieków i spełniają taką rolę, są różnego rodzaju flagi. Widząc określone kolory, ułożone w odpowiedni sposób, mogliśmy szybko i dokładnie określić, z kim mamy do czynienia. Flagi z czasem zaczęły przybierać różne formy oraz kształty. Także ich przesłanie uległo rozszerzeniu - obecnie nie są to jedynie flagi narodowe, ale często mają one charakter reklamowy. Jedno się nie zmieniło, aby były dobrze widoczne muszą być wciągnięte na maszt.
Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zrzeszeni w piotrkowskim Szczepie Opoka włączyli się akcję "Pod Biało-Czerwoną" i chcą by maszt z narodową flagą stanął w mieście. Teraz muszą zebrać 500 głosów poparcia, a polski rząd sfinansuje inicjatywę.
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.