Advertisement

Artykuły do tagu: działkowcy

Działkowcy świętują. Dożynkowa potańcówka w ogrodach działkowych [zdjęcia]
Sezon dla działkowców powoli dobiega końca, więc nadszedł czas na podsumowanie mijającego lata. Z tej okazji w sobotę zorganizowano tradycyjne dożynki w ROD "Oaza" oraz ROD "Pod Herbem". Nie zabrakło ogniska i dobrej zabawy przy muzyce.
14.05.2023 15:00
Kradzieże na działkach
Przebywanie w ogródkach działkowych to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez wielu mieszańców. Najczęściej działkowicze przyjeżdżają w weekendy. Dlatego w ciągu tygodnia działki przeważnie pozostają bez opieki. Tworzy to dobrą okazję dla złodziei.
Pogoda sprzyja działkowcom. Sezon rozpoczęty?
Kilkanaście stopni i słoneczna pogoda spowodowały, że na ulicy Brzeźnickiej w Piotrkowie zrobił się większy ruch. Działkowcy powoli rozpoczynają bowiem kolejny sezon.
Działkowcy z Piotrkowa znów protestują
Boją się, że projekt ustawy przygotowanej przez Platformę Obywatelską doprowadzi do likwidacji rodzinnych ogrodów działkowych, dlatego znów protestują.
W Biurze Poselskim posła na Sejm RP Artura Ostrowskiego od najbliższego poniedziałku, 3 grudnia będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00 (ul. Słowackiego 1).
Piotrkowski SLD staje w obronie działkowców
W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim jest 19 ogrodów działkowych, które zrzeszają tysiące działkowiczów.
Piotrków: Styczniowa sałata na stole radnego
Styczeń... A termometry ciągle na „plusie”. Dzieci tęsknią za śniegiem, ale piotrkowscy działkowcy wręcz przeciwnie, ponieważ mogą pochwalić się świeżo wyhodowanymi warzywami.
Chcą bronić rodzinnych ogrodów działkowych
Prezes Sądu Najwyższego wystąpił niedawno z dwoma wnioskami do Trybunału Konstytucyjnego o uchylenie Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Działkowcy obawiają się, że wyrok Trybunału będzie skutkował uchyleniem ustawy, która chroni istnienie ogrodów działkowych. Stanowisko polskich działkowców poparli przedstawiciele działkowiczów z kilku krajów zachodniej Europy. Temat był jednym z głównych punktów II Kongresu Polskiego Związku Działkowców. W walkę o ogrody włączyli się również piotrkowscy działacze.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat