W gminie Gorzkowice będą dwa nowe dworce kolejowe. Pierwszy znajdzie się w samych Gorzkowicach, po przeciwnej stronie wobec obecnego budynku dworca, drugi powstanie w Wilkoszewicach.
W czwartek (20 lutego) powiat piotrkowski stał się właścicielem dworca PKS przy ul. POW w Piotrkowie. Władze powiatu, oprócz utrzymania podstawowej funkcji komunikacyjnej obiektu, zamierzają stworzyć tam miejsce, w którym swoje produkty mogliby sprzedawać lokalni producenci.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na terenie dworca PKS w Piotrkowie. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie oraz kradzież telefonu i dokumentów. Prokurator postawił im zarzuty.
Dworcem autobusowym w Piotrkowie Trybunalskim będzie zarządzać Starostwo Powiatowe. Powiat porozumiał się ze spółką Mobilis - dotychczasowym właścicielem obiektu - w sprawie nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami przy ul. POW 12.
Niedawno informowaliśmy, że na dworcu PKS w Piotrkowie Trybunalskim koczują bezdomni, którzy śmiecą, załatwiają tam potrzeby fizjologiczne i zakłócają porządek. Za utrzymanie tego obiektu odpowiedzialni są pracownicy firmy Mobilis, którzy odpisali nam w tej sprawie w taki oto sposób: "Mając jednak na uwadze, że nie posiadamy środków prawnych, żeby poradzić sobie z osobami bezdomnymi, które przebywają na wspomnianym terenie dworca, jesteśmy zmuszeni zamknąć nie tylko budynek dworca, ale także plac w najbliższej przyszłości".
Negocjacje w sprawie dworca PKS w Piotrkowie trwają. Obecny właściciel tego terenu – spółka Mobilis – chce sprzedać nieruchomość. Zainteresowanych jest kilku, w tym powiat piotrkowski. Rokowania trwają od kilku miesięcy.
W gminie Gorzkowice powstaną dwa nowe dworce kolejowe. Będą z nich mogli korzystać podróżujący przez Wilkoszewice i Gorzkowice. Włodarze gminy mają też nadzieję na uratowanie starego dworca.
Pod przejazdem kolejowym w ulicy Słowackiego miał powstać tunel. Projekt nie doczeka się jednak realizacji, nie doszło bowiem do porozumienia między miastem a władzami PKP PLK. Czy to oznacza, że Piotrków nie wykorzysta prawie 10 mln zł, które koleje przeznaczyły na ten cel?
Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych rajcy pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się m.in. wystawiony na sprzedaż przez spółkę Mobilis dworzec PKS.
Piotrkowski dworzec autobusowy został wystawiony na sprzedaż, oferty dotyczące kupna praw do użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajdują się budynek i plac manewrowy, można było składać do 15 marca, cena minimalna to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego wysłali list intencyjny dotyczący kupna obiektu w drodze rokowań. Jak przekazali nam pracownicy biura prasowego Mobilisu, który jest właścicielem obiektu, powiatowa oferta będzie rozpatrywana, ale ewentualne rokowania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.