Władze Piotrkowa rozważają podłączenie systemu ciepłowniczego do elektrociepłowni Bełchatów. Miasta musiałby połączyć ponad 40-kilometrowy rurociąg.
Wkrótce zapłacimy drożej za dostawy ciepła. Podwyżka ma nie przekroczyć 10% dotychczasowej ceny.
Wzrosły ceny węgla - to zła wiadomość dla wszystkich, którzy używają tego surowca do ogrzania swoich domów.
Co oznacza dla spółki MZGK (czyli dla firmy obecnie dostarczającej ciepło do naszych mieszkań) podpisanie przez ETC Tanie Ciepło umowy na dostarczanie energii cieplnej do dwóch piotrkowskich spółdzielni mieszkaniowych?
Dwie piotrkowskie spółdzielnie mieszkaniowe podpisały dziś umowy na dostawy taniego ciepła.
Karusia i Barbórka już się zdecydowały. Spółdzielnie mieszkaniowe z Piotrkowa zamierzają podpisać umowy przedwstępne ze spółką ETC Tanie Ciepło na dostawy ciepła do mieszkań.
Nie pod koniec lipca, a pod koniec grudnia ma być znana analiza dotycząca stanu piotrkowskiego ciepłownictwa. To właśnie na jej podstawie miasto ma wybrać podmiot, który będzie dostarczać nam ciepło do mieszkań.
Wszystko wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy Piotrkowa będą mogli korzystać z oferty dostawcy tańszego ciepła.
Miasto, zarządzeniem prezydenta, zabezpieczyło środki w budżecie na opracowanie analizy technicznych i ekonomicznych możliwości modernizacji ciepłownictwa w Piotrkowie. - Jesteśmy w trakcie zlecania opracowania takiej analizy - informuje Urząd. Wygląda więc na to, że od kwietnia, kiedy pytaliśmy o ciepłownictwo po raz pierwszy, niewiele się zmieniło.
Prokurator zdecydował, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Chociaż miały tam miejsce działania niezgodne z prawem, jednak - według prokuratora - niekoniecznie muszą one oznaczać przestępstwo.